Wiersze SERWIS MIŁOŚNIKÓW POEZJI GRUPA AUTORÓW BEJ

logowanie
Zaloguj
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj

Bejowa Opowieść Wigilijna

Kochani nie chcę was dzielić, więc zamieszczam w całości, a wy możecie czytać fragmentami pamiętając na której postaci skończycie.

"Bejowa Opowieść Wigilijna".
15.12.2017r. piątek 11:12:00

Kilka dni temu wpadłem na pomysł, by napisać naszą, bejową opowieść wigilijną. Bohaterami będą my sami, przy tym naszym stole zasiądą wszyscy aktywni i nieaktywni bejowicze. Także Ci, co odeszli na lepszy świat, dla nich są przygotowane dodatkowe, symboliczne miejsca. Mam nadzieję, że nikogo nie urazi obecność w tym mojej opowieści. A osoby, które mają nieco inny pogląd mimo wszystko w ten piękny czas z nami będą i nawet jeżeli nie wierzą postawią na dobro naszej bejowej rodziny. To by było na tyle, aha jeszcze to, że dobór postaci, ich kolejność jest czysto losowa, a wypowiedzi są związane z tytułami wierszy i opowiadań danej postaci i liczę, się, że na wykreowane dialogi między postaciami się nie pogniewa. Miłego czytania i mam nadzieję, że długość was nie odstraszy.


Flower Blue
"Polna zaduma"

Lajbuś
A może "Nocne koszmary", bo "Grzech samotności" to takie "Przebudzenie", a także "Zbrodnia doskonała", wszakże wie o tym nawet "Śnieżynka".

Michalina 97
Zgłaszam "Nieobecność".

Nati 79
Jet to czas "Doskonały", więc młoda chodź w świąteczny "Nurt" i niech nie męczy Cię "Rozterka", przecież kocham Cię "Córeczko".

Kazap
Tak "Ne pytaj- kochaj", a pamiętasz jakie Ci sprezentowałem "Aforyzmy18" na Twą osiemnastkę? To wszystko "Droga do..." , a Ty jesteś jak ten "Sternik losu". O proszę, niech ktoś mi kompotu naleje "Do pełna".

Bella Jagodka
Masz rację, takie mądrości to "Linie życia", widzieć to można było na "50-lecie Donaty i Stanisława". Może ktoś coś opowie, bo to jest nasze "Rodzinne spotkanie Beja".

Ola
Tak, masz rację, a Ty daleki kuzynie pod nosem "Ne gderaj tylko wpieraj". Wiem, że powiedziałeś kiedyś "Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce", jednak mamy okazje "Raz jeszcz..." przeżyć święta niczym "Jesień bez deszczu" żyjąc "Z nadzieją".

Bożena Bachleda Curuś
"W Twoich wierszach" ma kuzynko można wyczuć "Święta" oraz to "Kim Jesteśmy?" z taką dozą niepewności, a przecież wiadomo "Są rzeczy i słowa".

Aldona 5
A ja myślałam, że te nasze spotkania to "Sen".

Magda*
Tak, masz rację i Ty Bożenko i Ty Aldonko, ja jednak w pisaniu nie mam "Dość", a z kolei "Bez Ciebie" to mam takie "Nie(zasypianie)", jednak magiczny czas świąt to "Całoroczny prezent" i takie "Domykanie jesieni".

(OLA)
Mmmm, jakie pyszne "Ciacho", fajnie, że z nami "Jesteś", te smakołyki przynoszą "Wspomnienia", a Ty wiesz, że "Jestem twoja" "***".

Maryla
A ja czuję się niczym "Smagana deszczem" i "Dziękuję za światło", bo moje szczęście "Tam, gdzie zieloność", a Ty wiesz, że "Chciałam Cię przytulić", najlepiej latem "Gdy słońce pozwoli...".

Grand
(OLU), Ty wiesz, że "Nie tak jest..." jakbyś chciała, ale skoro marzysz to w te święta możemy być "Razem z sobą", ja wiem, że "Wszystko wytrzymam", a i Tobie Marylu dziękuję za "Wyznanie", najważniejsze są te święta i te "Nasze wartości".

Kasiulek 1
Grandzie masz rację- "Może", ja też "Kocham Cię".

Rysiores
Takie wyznania to "Ufność" , a Ty "Janie Pawle II", który na nas z obrazu spoglądasz sprawi, że nie tylko dziś ucichnie "Ostrze języka", a "Z Tobą Panie", Któryś w Niebie nasz "Ród".

Tomasz Rudnicki
Zawsze zastanawiałem się "Skąd czerpać radość?" i myliłem się, że to są "Świąteczne pierdoły", dzięki wam minie mi nawet "Poetycka melancholia", ba już nawet jej "Nie czuję..." i minęły "Codzienne troski".

Alicja
Mądrze mówicie, to nie "absurdałka", ale smuci mnie ten czas "Niepoczęty", a ostaynio "Jasny szlak" pomyślałam, gdy "Utknęłam w szafie", a Ty "Wierzbo" zza okna dlaczego nam nic nie mówisz?

Turkusowa Anna
A ja w wymownym "Milczeniu" przebrnęłam przez "Grudniowe fanaberie" i chciałam, by nastał "Odwrót" i naprawić ten czas "Jeżeli nie będzie za późno" i udało się, chociaż wciąż trwa "Zimowy kalejdoskop".

YamCito
"Czyżby po chłopie...?" każdy z nas jest w genach, bo odkrywamy "Jaki świat jest piękny...", a inni, Ci nie z naszego grona mają "Same "ale"...". Widziałem dziś "Jak kamień wpadł do wody..." i napisałem "O jednym takim...".

Ben Pytliński
A mnie się w ten wspaniały czas marzy "Kilka słów o Miłości" oraz "Duma z pokorą w przyjaźni", dlatego też tym wszystkim jak opłatkiem "Dzielę się z wami" i mówię do każdego z osobna "Szanuj siebie".

Jerzy senior
Powiecie, że teraz ja przemówię, bo zauważam, że jest "Moda na party", a za oknem "Jesienny nastrój", więc zmęczenie i chęć jednocześnie to "Kłótnia naszego ciała", a w moim wieku to "Ostatni kwiat", który sprawia, że w mym sercu trwa "Ucieczka przed zimą".

Reem
Te nagłe zmienności pogody i nastroju są "Przykre".

Sade.mu
A mnie się już nic nie chce i chyba jest mi z tego powodu "Wstyd".

Karat
Lepiej jak się chce, bo "Meandry Miłości" są odzwierciedleniem tego, że "Z sercem do życia" trzeba iść i nie mówić, że "To tylko sen", a "Wierność miłości" musi być "Na całe życie".

Marcepani
A ja już w marzeniach "Płynę" w świat, który jest "Daleko ode mnie", a ta książeczka zawiera "Limeryki - jak pryszczyki", a w nich "Spontaniczność jesienna", ale ta książka osiąga "Limerykowy limit".

Shizuma
Tylko "Błazen" by nie wiedział, że "Nie chwal dnia przed zachodem słońca;", a "Równoległe życia" to ma jakże "Problematyczna tożsamość", więc pod choinkę "Poproszę dziś o Ciebie".

Suzzi
Pod choinką znalazła się "Laurka od Mamy", a dziś czasem może być "Refleksyjnie, smutno, prawdziwie" i w sumie "Tylko i aż tyle". A ja dziś widziałam jak "Rumba szuka człowieka, który ją pokocha", można zgłosić się przez "Sms".

ZOLEANDER
Ty Alicjo wspomniałaś, że utknęłaś w szafie, a i ja niegdyś poznałam, co to jest "Szafolandia", jak to sobie wspominam to mówię "Żalu mój" ja chcę, by znów było "Jak przed laty", gdy spod mego pióra powstawały "Fraszki niepewne", napiszę kolejną, "Powiedz tylko", że tego chcesz.

Anna
W kuchni słychać "Robot wielofunkcyjny", taki jest rewelacyjny, bo dzięki niemu już nie ma "Na odpieprz i bele jak". A wcześniej to "Uczył Marcin Marcina...", wie o tym "Emilka", bo widziała, jak kłóciły się dwaj "Elfiki".

Li Kim Lee
"...w Twoich dłoniach..." jest moje serce, więc "...przepraszam Cię K. M...", wiem, że Ty do mnie mówisz "..Wróć, proszę...", a Twych uczuć "Niezmienność..." sprawia, że może znów jak "...kiedyś my...".

Szarość dnia
"Miłość?" to właśnie ona została "Wyszeptana", bo ona to odkrywa "Cudowne miejsce", a ja wpatrzona w "Twoje oczy", widzę, że to są "Gwiazdy".

Wszechświat_słowa_ja
To ja jestem Twój "Wyśniony", a Ty ma "Przewodniczka", o "Spójrz" już płyną ku nam "Statki króla Kazimierza", jest Wigilia, magiczny czas, więc pojawiło się "Tęczowe piórko".

Grusz-ela
Nasz "świat w mini", a Ty "Powstrzymaj to, zatrzymaj", niech cały rok trwa "Gwiazda betlejemska", Ty wiesz, sam powiedziałeś "Wyobraziłem sobie*", a nasz "Dialog nie całkiem dojrzały".

Ula2ula
"Nadzieja" wciąż we mnie, a Ty "Mów mi poezją kochanie", niech nasze uczucia nie będą jak "Ruletka". Dziś moje "Oko dnia" to Ty "Andreas".

VickThor
Cieszę się, że moja dusza i moja poezja jest wśród was i, że "Pożegnanie" nie nadeszło, ja dziś pomagam "Wszystkim świętym", a w niebiosach rozbrzmiewa nawet moje "Październikowe art deco", moje "Szczęście*" przeniosło się do nieba, przemówiłem do was w waszych wspomnieniach, słyszycie mnie, przecież to ja i nikt nie "Ś-ciemnia".

Skorusa
"Niepokalano" tuli małego Jezuska, tak pięknie jest, jak tylko zaczął się "Rok kościelny", a każdy z nas wyda i znajdzie "Krzyk i miejsce na Ziemi", jestem góraleczka, więc wiecie bejowianie, że moje "Zbacowanie" trwa wiecznie i nie jest to tylko "Miesiąc moditwy".

AMOR1988
Nie mogło mnie zabraknąć, więc będę z wami jak ta "Bejowa Top Lista-..." i jako "Poeta o życiu własnym" wam nieraz jeszcze opowiem i jako "Poeta o Miłości własnej" też opowiem, by minęły "Żale poety", by minęli też "Krzyżowcy Asparagusa-...", a teraz powiedzcie coś, a ja wam powiem coś "Na zadany temat...", bo te "Taśmy prawdy..." są prawdziwe i nie tylko "Z życia nastolatek..." można czerpać inspirację. Może czasem "Nierealne studenckie rozmowy..." zakłócają "Wykład szalonego naukowca...", ale ja jestem cierpliwy, trwam i "Ja nie śpię skoro gra muzyka". Znacie mnie, jestem Amor, a me "Amorowe rozterki..." pokonają nawet "Muzykującą moralnośc", która pojawiła się "Po Hiszpanii 2017...".

Agarom
Oj Ty mój przedmówco, niczym "Absztyfikant" posadziłeś "Drzewo bobkowe", a teraz jest "Szarpany" "Świadek" tamtych wydarzeń", więc bądź "Przyzwoity" i przynajmniej przy bejowym, wigilijnym stole nas nie podsłuchuj.

Krzemanka
Agaromie, zachowaj jednak "Czujność", bo nawet "Wartownicy" nie dali rady, gdy Amor i jego "Demoracja" ich podsłuchali. A teraz każdy z nich wie, że to jest "Nauczka" "Na rozpęd", który sobie pozwolili zdradzając różne tajności.

Zdzisław
To, że Amor nas nie podsłucha to taka "Prośba do spadającej gwiazdy", a ja lubię, gdy obserwowany jest "Mój świat", a nawet przyjemność z tego "Doświadczam", więc powiem "O Tempora! O Mores!", a co mi się stanie, jeżeli "Tak sobie napisałem" na czole lub na plecach?

Ossa77
Z waszych rozmów mam "Migawki" , a sama się zadumałam "Nim słońce zaczęło opadać, siedzisz koniak pijesz", Ty, mój ukochany motylku "Spłoszony z powiek", a teraz "Do zwrotu nietwarzowy" mam kapelusz, a tu koło mnie zasiadają "Nadzwyczajne osoby".

Donna
A mnie dziś poniosło i powstało "W krainie kropek/krótka proza", wtedy znajdowałam się "Nad wodospadem", gdzie zawsze "Uśmiecham się...", a "Paradoks wyrażania siebie" mówi mi podświadomie, że ja "Chcę pospać".

16.12.2017r. sobota 11:31:00

MAGNOLIA
Te nasze świąteczne spotkanie to jak "Znaleźć życia sens", a ja dzięki wam "Zatrzymam wspomnienia", bo takie wigilijne spotkania przy suto zastawionym stole to "*Światełko*pamięci*". Widzę, że ostatnio do nas "Przyszła pani bardzo miła" i ma do nas do powiedzenia "Tyle słów".

Justyn 55
Zgadzam się, bo to nasze spotkanie to "Serce do serca", a ja siedzę "w... mgiełce marzeń" i uwielbiam ten "Zapach świec...", które stoją między nami, a do tego cudne są te okruszki opłatków, które są niczym "Okruszki piasku". W minionym roku byłem jako "Czwarty wojskowy".

Iwona Derkowska
Zapomnij o wojsku mój przyjacielu niech nastanie "Reset" bo najpiękniejsza jest "Wigilia polska", a Ty mój "Przyjaciel", więc może lepiej nam "Opowiedz", gdzie są te ulubione "Twoje miejsca".

Karl
No właśnie opowiadaj, "Śmiało gdy biało", niech Twe opowieści będą jak "Czas erupcji". Ja miałem "Refleks/fraszki", bo ogarnęła mnie "Zimowa odwaga/fraszka", a teraz mam "Wilczy bilet/fraszka" tak czule mówię na butelkę piwa.

Dziadek Norbert
A ja dziś miałem "Dziwny sen...", w którym odbyła się "Kolejna rozmowa...", a to sprawiło, że znów jestem zakochany, znów mam "Zawrót głowy...", a "To tylko miłość...", więc teraz mam dla kogo żyć, więc "Noga z gazu...", bo wiozę na siedzeniu obok moją młodą muzę.

DoroteK
O widzę, że i Ciebie kolego ogarnia "Fotochemia" , ale Ty wiesz, że "Na szczęście" ona do Ciebie powie do mych domostw "Zachodź", a potem powie Ci "Daj, panie" i już wiesz, co dalej będzie. Będzie "A'roma(n)tycznie".

Elka
Tak, tak, w każdym wieku człowiek odczuwa "Pociąg do pożądania", a zwłaszcza, "Gdy zima zachodzi- haiku" i na pewno nie zaprzeczysz i nie powiesz nam, że jesteś "Niechętny na...", a my dobrze wiemy, że "Pan dobrze znany" jest po całej Polsce i wszędobylski jak "Adwent".

Wojtasek W
I ja znany jestem, a moje "Łzy pożegnalne" świadczą, że znów przede mną "Szalona podróż", gdyż znów chcę do niej, bo jej "Czarujący uśmiech" sprawia, że ta zamieszkana przez nią "Romantyczna dolina" staje się niczym "Moja życiowa miłość- zakończenie" starego roku w jej namiętnych ramionach.

Niezgodna
Ja widzę w Twych oczach "Madejowe łoże", widzę to wtedy, gdy czytam "Kurzym pazurem wiersze pisane". A dziś dla kuszenia założona jest ma "Mini spódniczka.../200 setka na beju", dla odwagi ten alkohol, bo pewne "Chwilowe niuanse..." sprawiają, że na nogach czuję jak pojawił się "Chłód i Mżawka"

WINSTON
"Opłatek" przełamaliśmy, a teraz trwa karpia "Egzekucja", a niektórzy z nas dziś mają "Imieniny". O moment, tylko spojrzę co mam "Pod butem", o znalazłem dolary i to "Nie bajka".

Assasin Fox
"Umierając" pewna "Maszyna" przekazała mi swe "Inside". Tą maszyną był pewien "Chłopiec zabawka" i mroczny był ten jego "Zmierzch życia".

Najdusia
Takie roboty to dla mnie "Pierzaki", a jeden znany mi "Rozbitek", ktorego to "Zamienił stryjek..." na ptaka, co złote jajka znosi. A ów ptak zlitował się nad owym rozbitkiem i wziął go pod swe "Skrzydło" i powiedział owemu chłopcu "Nie przejmuj się rolą", mnie też kontrakt na złote jajka kończy się wczesną wiosną, teraz karpiowi skończył się kontrakt.

Stella-Jagoda
Nasze "Wichrowe wzgórza" dziś takie rozpromienione świątecznym nastrojem, a to wychodzi "Na zdrowie (altruitki)", nawet nie pojawił się "Śnieżny taniec", więc jest na odwrót i leży "Czarne na białym", a ja może napiszę "Zaś wiersz czy?".

Miech
Nie wiem, czy wiecie, ale dziś spełniają się "Urodzinowe marzenia Olivki". bo dziś pod choinką jest rakieta, więc zobaczy ona jak wygląda "Druga strona księżyca", a jej brat, rozrabiaka "Niepokorny" mówi, że mieszkają tam jacyś "Dzicy", a ojciec tych dzieciaków mówi, że poleci z nimi tą rakietą i na księżycu zrobi imprezę, którą będzie "Biesiada z żoną".

Mirabella
A, co na księżycu wydarzy się "Dzień później"? Może ta tajemnica skrywa się "Pod spodem obrazu", których póki co "Nie można zobaczyć", ale rakieta na pewno dokona wiele odkryć już na początku "W chwili świetności". Nasze opowieści to fascynacja, każdy z nas się rozmarzył i każdy z nas snuje swoj "Słowo do nocy".

Bronisława.Piasecka
"Moje urodziny" były piękne, a przed urodzinami zrobiłam prezent "Dla córki Basi na imieniny". Otóż kupiłam jej w prezencie "Staropolskie delikatesy. U Tereski" obgadaliśmy tę niespodziankę. A teraz mija kolejny czas i pojawiają się "Wspomnienia" z imprezy, na której nastało "Pożegnanie sezonu", a teraz skute lodem kanadyjskie bezdroża.

Fryzjerka
Takie wspomnienia to pewne "Rozrachunki z przeszłością", ja pamiętam "Ech, muzyka..." tak z rana do ucha "Na rozgrzewkę" i grała aż nastała "Noc", w ktorej czule zostało złagodzone "Nieporozumienie".

Waldi1
Skoro w ciągu dnia uszy natrętną muzyką "Okaleczałaś" to musiała nastać "Noc majowa", gdzie "Pośród łąk" pod gwiazdami pokazałaś to, "Co urzeka" mężczyzn. A "jeśli" znów udobruchasz "Serce" to jeszcze "Za młodu" poczujesz spełnienie "Dotykając marzeń".

Mysia-ko
Taki "Donżuan" podarował mi "Klucz" i nie zamknął mnie "W klatce", mimo, że byłam dla niego niczym "Punkt zwrotny". Miałam na sobie pewien "Amulet", który spełniał "Marzenia".

Strumpy
A nie pojawiły się u Ciebie "Blizny miłości s"?, bo ja napisałem na tę okoliczność "Mix limeryki", a z kolei moja znajoma chciała "Kochać inaczej", znacie ją, a jej "Punia" nasłuchuje, nastawiając uszy, a "Pytań czar" jest pewną tajemniczością.

Chacharek
"Dziś i jytro" będą rozbrzmiewać kolędy i smakować wigilijne potrawy, a w drugi dzień świąt nastaną "Poszukiwania" pewnego "Antidotum", na to nagłe przejedzenie się. Każdy zachowuje się, jakby ogarnęło go "Przywiązanie", a nie jedzenie w nadmiarze było niczym złe "Wyjście".

Karmarg
Po świętach ponoć jest "Zlot morsów" w naszych okolicach, a my spędzając "Grudzień nad morzem" hartowaliśmy się i z tych wojaży mamy pod choinką "Obraz w złotej ramie", a przygoda to "Nasza żywicielka", a jak zmarzniemy to rozgrzeje nas "Kominek".

Plusz 50
No i nastała "Przerw techniczna", a my jak "Te misie" składamy sobie życzenia "Na misia", a czas nam odlicza jak "Zawsze klepsydra" i żaden z nas to nie jest jakiś "As bez klasy".

Roma
Ja zdziwiona włożyłam rękę "Do liści" bo koło mojego domu "Gdy szeleści jesień" jest przepięknie, "Ale to już było", a teraz "Kasztanowe serce" sprawiło, że to ja "Dzisiaj ubrałam się w jesień".

Nureczka
Mamy święta, ale mnie przypomniało się pewne "Pytanie przy zniczu**", wtedy to ma "**Prośba do jesieni** (akrostych)" stała się piękna niczym "**Porto Grande**". A pewien "**Niedoszły zdrajca**" pokazał mi, że "**Są takie miejsca**", które wciąż budzą fascynację.

Zosiak
Pamiętam ten czas, wtedy były "Listne cuda" i wtedy to "Bez słowa" siedziałam w domu, bo "O choroba!" ogarnęła mnie, gdy schowałam się "Na ostatnim piętrze lata", a teraz wspominam te namiętności "Bez skrupułów".

Jadgrad
E kobtki te wasze wspomnienia to takie "Strachy na lachy", mnie w uszach rozbrzmiewa "Yo-Yo Ma (Wiolonczela)" , a najbardziej mnie pochłaniają "Kosmo(logiczne)wywody", bo podążanie tamtą drogą to poznanie miejsca, gdzie "Droga w otchłań" sprawiła, że zaginął "Karp(król) lewski".

Anula-2
"Chmurzasty pantoryzm" , "Gdzie jesteś...", bo dla Ciebie ma "Etiuda księżycowa", a także nasz "Głód", bo na wsi gonią się "Lis i kura", dziś wszystkie zwierzęta mówią.

Tańcząca z wiatrem
Dziś nawet przyjemna jest "Ballada o wampirach" oraz unoszące się nisko "Obłoki", gdzie ukazuje się "Kolejna/po długiej przerwie/odsłona limerykowa". A ja słowem czułym "Uznanych dotykam, pokłon Tobie czyniąc" o ma ziemio obiecana, gdzie "Sonet szczęściem szczęściem stopiony" staje się naszym dziś.

84 milka
"Śpij słodko" ja już dziś "Odjadę w daleki świat" i wrócę w przeszłości, chyba "4 czerwca 2004", już się zbliżam, słyszysz me "...pukanie do drzwi..."? Przecież kiedyś "byłeś m mój", może nadal czekasz?

Slonzok
"Dopiero on o siwej skroni i męskiej twarzy" Ci się marzy wtedy, gdy ja Ci "Podpowiedziałem", że on wciąż pociąga za "Sznureczek", który mu podarowałaś. Z nijaki "Fidiasz ją dostrzegł", a była nią jego samotność, a Ty wciąż bez niego "Pachniesz jak kwiat dzikiej jabłoni".

Yanzem
Gadanie, a ja wiem, co to jest "mnemotechnikon unijny", a posiadana przez nich "Scheda" sprawia, że ja z tego notatki "Nie zapiszę, a nagram:)", a "Jak nie to batem po plecach!" wysmagają mi zdrajcy, taką myś miałem stojąc "Nad grobem teściów".

JagaJesienna
Nadmierna "Odległość nie istnieje", mam tego "Pewność", gdy trwam zakochana "Przy tobie", a "Gdybym była twoją prozą" to powiedziałam bym "Mów do mnie" tylko namiętnym wierszem.

*Piwonia*
I ja jestem "Stęskniona.." i realizuję właśnie "Kryzysowe menu/z przymrużeniem oka", a Ty "Czy wiesz...", że właśnie mnie "Kochasz..."? Jeżeli tego jeszcze nie wiesz to "Tylko przyjdź" tu do mnie.

Cii_sza
O, czyżby nadeszło "Ostrzeżenie" nim nastał "Weczór", czy Ty chcesz go omotać, a może "/***to jest ballada o chłopcu/"? "Miasto" wciąż żyje i ma swoje "Prześwity", a Ty harcujesz nocą.

@Krystek
"Taki jedyny dzień..." jak dziś sprawia, że "Jesteśmy jak..." sami wiecie jak. No i pośród nas ta "Magiczna choinka..." oraz "Prośba o opatrzność..." sprawia, że w naszych sercach dokonuje się "Lustro zmian...".

Alina1948
Ta choinka jest niczym "Drzewo, które było i fort/proza/", tam to dokonała się intymna "Spowiedź grafomanki i ostania wola". A ja niczym wilk "Zawyję", bo spędziłam "Dwa wieczory z SBB" i "Bez ratunku" uciekłam z tej płonącej namiętności.

.Siostra.nożownik.
"Wiosenny" sen, bo "Nie ma mnie we mnie", a wasza tego "Świadomość" sprawia, że wciąż "Rozstawiam po kątach..." was, dla których "Spłonęłam" w czeluściach odchodząc od was.

Anka
Ja też wiem, że "Nie ma nic", nie ma też pośród was mnie, ale Ty wciąż "Porywasz mnie" biorąc mnie na poważnie, niczym "Za oknem biały puch". A ja nieświadomie wciąż "Zaspokajam" Ciebie, mimo, że "Nie jestem" aktywnie obecna.

MIrageart
Ilu jeszcze z nas zabierze głos, ilu z nas uda się na "Kurhan błzana"? A mnie powoli otula "Łąka ze snu", gdzie "Bajka jesienna" to moje intymne "Credo", czyli "Satyra XXI wieku".

Ewaes
To nasze spotkanie to mój "Skarb", mój "Kwiat", a wy to mój "Schr(on)". Przecież my wszyscy jesteśmy "Zabujani" i przemawiamy sobie "Do serca".

Dariusz Walczak
Ja nim przemówię złożę wam "Świąteczne życzenia", a aniołowie "Gdy zagrają" na swych harfach to do naszych serc i naszego stołu przyjdzie "Jezus i sierota", bo to nie jest "Legenda", a Ty bracie sobie "Wspomnij", co nosisz w sercu od wczesnego dzieciństwa.

Copaz
Ja nie wiem ile z naszego grona przemówi, jaka długa będzie ta opowieść, ale zapraszam wszystkich na "Świadomy spacer" na pasterkę, a potem popadniemy "Z fantazją we śnie". A moja "Rozmowa z Panem X" odbyła się o "4 am Story". A w tle głowy mam "My insomnia".

Jastrz
"Jingle Bells" to dziś i to nie jest jak ta "Bajka o gnijących kartoflach", już niosę słów mych "Wyjaśnienie", nie chcę, by nieporozumienie było jak "Początek wojny" i jak "***".

Szefuuu
"Obietnica" ma, że skoro do was wróciłem to nie zniknę znów jak "Krokodyl, lama i kurczak", a także jak "Żółw i gepard". W mym sercu wobec was wszystkich jest "Gołębia miłość" oraz "Lwia przestroga", wy wiecie, że ja mam w zanadrzu całe dzikie ZOO.

Wędrowiec pustyni
To może ja "Leniwie" zakończę tę przemowę, a każdy pozostały z nas, który nie przemawiał spisze swe słowa niczym "Sny" i przekaże nam na wieczory "Zimne" do poczytania, wtedy to człowiek łaknie pięknych "Słów". Na dalszą przemowę mam "Brak tytułu...", czy wy ze mną zgadzcie się?

Marta Surowiecka
Ja się zgadzam, ale skoro już przemawiam to powiem, że wiem, że "Taki los" , że każdy nie przemówi, bo czasu brak, jak wtedy, gdy "*(wracałam autobusem 104...)".A pomyśleć, że "* (kiedyś myślałam..)", że "Noe" na swą arkę zabrał tylko jedno "Pisklę".

Lady Fireplace
"Skrzydła" mi podcięliście, bo teraz mój rozum memu sercu zadaje pytanie "Co chciałeś powiedzieć?...". Nie wiem, jakaś "Równowaga" została zachwiana, a ja jestem w poszukiwaniu, nie wiem, gdzie jest "Źródło" mego "Istnienia".

Cicha myszka
A ja nie będę taka cicha, bo mój "Progres" to moja "Potęga i muszę wam o tym powiedzieć. Myślę, że teraz jest na to "Dobry wieczór", bo każdy dziś każdego słucha, a przecież "Wartość a posiadanie" to takie ",.," myślę, że ta ma wymowa jest zrozumiała.

Mariat
"Limeryk świąteczny" wam wygłoszę, "O miłości", która się zrodziła, "A w Szpiegowie" o tym szumią drzewa, "A ziemia drży, a niebo płacze", "Po rannej wizycie" dwojga zakochanych na tamtej ławeczce.

Poems
A ja "Krzyżem" leżałem i ścierpły mi "Ramiona", bo wiele modlitw potrzebuje ten "Świat", za wiele, także za "Nieodpowiedzialny - rok 1981", a teraz ja "Z nadzieją czekam" na lepsze czasy.

Szuflada
Jednak są święta, a więc "Love story szarej codzienności" nie jest jak "Młotek i głupota", a ktoś drze "Łacha", bo jego "Codziennik" to jakaś udręka i nie wiadomo "Za jaką cenę, O Chryste?!".

Baluna
A ja myślałam, że "Bez szans" na mą przemowę, ale "O ironio." podali mi mikrofon, a teraz mam "Tak niewiele" do powiedzenia, robię tylko "Za(kusy)". i "***".

Fatamorgana7
Czy to nie fatamorgana, że mnie "Jaskółka" dała znak, że jakaś "Szklana kula" wypełnia się jak te "Limeryki podpatrzone w sanatorium". Mnie teraz z "Wdzięczności się zachciało" płakać, bo przy was szczęśliwa "Jestem...".

Cymbał Brzmiący87
Ja w swej przemowie się do tego, co mam w wypisane "Z pamiętnika samotnika...", bo wy wiecie, że "Wpływ chronicznej samotności na życie człowieka" jest wyniszczające.

Irena Tetlak
"***(niezwykła)" jest chwila, że nadeszła ma przemowa, a ja odczuwam "napięcie", więc moja "***(relacja)" będzie krótka, a "Rzeka płynie", więc komuś innemu "Pozostanie do napisania puenta".

Basia1202
"Fraszki-Na Raj..." , bo "Prawdziwa miłość..." jest tutaj między nami, taka puenta opisze Twój obraz.." bejowa kraino, która jesteś "Bezsenna...", a ja na dogodny moment "Poczekam...".

Ziu-ka
No i "Halny" mnie przywiał jako setną do przemowy, ale ja widząc "Kręgi na wodzie" mam przed oczyma "Marzenia i lęki" i niech to będzie wam "Q przestrodze..." i nie poddawajcie się niech trwają "Tęsknoty i drżenia".

Bodzia
Zebrałam swe "Myśli", w której "Euredyka 2" oraz "Zgrzyt nieba" sprawi, że "Znów będzie jak dawniej", a dziś Wigilijna "Niedziela".

Zielona Dana
Myślałam, że "Pierniczenie" będzie i myślałam, że będę to miała "Gdzieś, ale teraz wiem, że pierniczenie "Nie nam" towarzyszy, więc na to całe "Zamieszanie" biorę wielki fascynacji "Oddech".

Silverwind
A ja "Sam" założyłem niedawno "Psychiatryk", może jestem w tym "Egoista?", ale przecież "Żyjąc w śnie" mam swoją "Lady in Black".

Molica
"Dykteryjka dialektyczna" takie coś chodzi mi po głowie, w dalszej przemowie się streszczę, bo czuję się jak "Nowo narodzona".

Jozen
A ja mam "Kaprys" i czuję "Nocne zagubienie", więc nic nie powiem "Panta rhei", bo mówić się nie chce "Czasami" i to nie jest moja dziwna "Gra".

Zenek 66
"Zajączki w niedoli" widziałem, jak gonił je "Grześ i kot", a w oddali piętrzył się "Groźny Kasprowy".

Krzychno
"Coraz bliżej..." jest mój "Gość!", on to niesie mi "*Prezent!", wiem to, mimo, że :*Czarne myśli!" były w tę "Noc w Szpiegowie!".

Krzysztof Frydrych
"Kevin Spacey" dziś w telewizji zapytał się, czy jakiś "Budda król?". zaczerpnął coś "Z dziejów św. Jana?". Takie dywagacje to są "Koszmary Jezusa".

Bezimienna 123
A ja powiem hmmmm "I powiem, że Cię kocham", a Ty za rękę "Prowadź mnie" jedzącą "Mandarynki", a jeżeli nie przyjdziesz sama "Znajdę Cię" nim nadciągnie "Śmierć".

Pineska
Ja postawię na "Vanabk", bo "Umysłowe karłowacenie" to pewien "Szczyt głupoty", a "Nudna prawda" jest taka, że teraz już nikt z nas nie wie o czym mowa, chyba opanował nas jakiś "Wirus".

Bluszcz
A ja składam wam "Życzenia świąteczne" "Tuląc niezapominajki", które hoduję "W kryształkach deszczu".

Old-boy
"Paranoidalny idiotyk..." to moje nowe dzieło , zapisałem go w całości "Tam, gdzie płakały drzewa...", "A gdy nadejdzie rok nowy..." to będzie znów czysta karta do zapisu.

Halina53
"Co dobre w nas... dzielmy się", bo ważne jest to, co teraz jest, bo wiadomo, że "Jutro nie zawsze pieści", a skoro jest "Flow... to znaczy szczęście" to nie ma co odkładać na później, bo nadejdzie "Dotyk śmierci" i co potem?

Grażyna Sieklucka
A ja powiem Ci "Bądź" a wy "Hej Poeci" niech trwa wasze cierpliwie "Oczekiwanie" gdzieś "Między duszą a ciałem".

Augustyna
Ja jestem niczym "Jesienna dziewczyna" i powtarzam sobie "Błogosław, dusza moja Panu" i dzięki temu nie wypełnia mnie "Jesienna pustka", a na koniec "Zostaną po mnie wiersze", dzięki temu, że w porę "Zaufałam Panu".

Zetbeka
Ja powiem wam skoro święta, że "Modlitwa świeczarza. Modlitwa smakoszki (facecje" i jakieś "Piersi (piosenka) są we mnie tak jak "Rozmowa z mamą przy szorowaniu pleców...".

M.N.
To na mnie niech skończy się "Opowieść wigilijna...", niech w ten czas tymczasowo będzie "Bezrobotny biznesmen" i niech inni snują swe "Owocowe opowieści...".


Przemówiło do nas 117 bohaterów, kto siebie nie odnalazł, niech wybaczy, bo przy stole miejsce nalazł, ale jego słowa nie zostały spisane.

Bóg zapłać tym, którzy przeczytali, może na kilka razy to wzięli :)

autor

AMOR1988

Dodano: 2017-12-17 10:33:25
Ten wiersz przeczytano 2497 razy
Oddanych głosów: 55
Rodzaj Bez rymów Klimat Ciepły Tematyka Święta
Aby zagłosować zaloguj się w serwisie
zaloguj się aby dodać komentarz »

Komentarze (56)

waldi1 waldi1

Dzięki Ci Amorku ....super ...

MAGNOLIA MAGNOLIA

Amorku jesteś pracowity a ja jestem pod wrażeniem ile
poświęcenia ,naprawdę szczerze gratuluje i za
gościnę serdecznie dziękuję.Wspomnienia zachowam
obiecuję ,pozdrawiam cieplutko .

bronislawa.piasecka bronislawa.piasecka

Amorku kochany dzięki. Napracowałeś się, ale sprawiłeś
nam wielka frajdę. Pozdrawiam.

Stefan Simlat Stefan Simlat

To jest piękne wymaga dużo pracy ale wykonanie jest
super i artystycznie wykonane

niezgodna niezgodna

...Amorze, to b.dobra praca, duże brawa, dziękujemy
wraz z mężem za ujęcie nas oboje w twojej pracy
pozdrawiamy Stefi i Andrzej:))

Halina53 Halina53

Ja, Halina53
"Co dobre w nas... dzielmy się", bo ważne jest to, co
teraz jest, bo wiadomo, że "Jutro nie zawsze pieści",
a skoro jest "Flow... to znaczy szczęście" to nie ma
co odkładać na później, bo nadejdzie "Dotyk śmierci" i
co potem...źycie po życiu Amor 1988
Samo...najważniejsze...podziwism, podieism ogrom
pracy...

Pozdraeiam ciepło

rysiores rysiores

Amor.wyłączyłem się na jakiś czas(remanent)dzisiaj
znalazłem wynik twej ciężkiej pracy.Chłopie ileś Ty
czasu przy tym spędził?A że ja się tu znalazłem to z
szoku wyjść nie mogę.Dzięki.Pozdrawiam serdecznie ,
niech Boża dziecina prostuje ścieżki Twego Zycia A
opatrzność Jego niech Cię nie opuszcza.

Stella-Jagoda Stella-Jagoda

Podziwiam pracowitość.
Zdrowych i Radosnych Świąt :)

mirageart mirageart

Uuu...
Ile pracy włożyłeś w to dzieło,
aż do nieba strofami się wspięło!
I dziękuję Ci za zaproszenie, przesyłając skłon i
pozdrowienie! :-)

Turkusowa Anna Turkusowa Anna

Świetny pomysł i wykonanie... napracowałeś się. Nawet
i siebie znalazłam, dziękuję :)
Pozdrawiam, życząc pogodnych, zdrowych, radosnych
Świąt Bożego Narodzenia :)

_wena_ _wena_

Super pomysł i wykonanie. Gratuluję i czekam na dalszy
ciąg :)))

Angel Boy Angel Boy

Mnie zabrakło, ale i tak przeczytać było warto :D Może
następnym razem się znajdę na liście :) Pozdrawiam
serdecznie +++

AMOR1988 AMOR1988

Kochani nie spodziewałem się takiej popularności tego
opowiadania. Jest mi też smutno, że wszyscy się w
opowiadaniu nie mogli wypowiedzieć, a jedynie te 117
losowych osób. Wszystkich bejowian jest tysiące.
Jednak około kolejnych 250 będzie miało szansę
przemówić, bo właśnie siadam mimo nocy do pisania
drugiej części opowiadania. Jednak na pewno za jednym
posiedzeniem nie dam rady napisać, więc poczekajcie, a
wielu z was pojawi się w kolejnej części. Daliście mi
power-u do dalszego pisania. Kocham was :)

MAGNOLIA MAGNOLIA

Podziwiam Ciebie mój drogi tyle trudu,tak ciepło przy
tym Twoim stole że z chęcio pozostanę do następnego
roku o takich świętach chyba każdy marzy .Jeśli
pozwolisz ja też składam ci życzenia skromne.

Niech się spełnią Bożonarodzeniowe życzenia,
te trudne i łatwe do spełnienia.
Niech uciekną smutki i radość zagości.Pokój na ziemi
ludziom, a w niebie cisza gwiazd, grają anieli, świat
się chlebem dzieli. Świat ma dziś świąteczny
blask…MOJE gratulacje za trud.

Dodaj swój wiersz

Ostatnie komentarze

Wiersze znanych

Adam Mickiewicz Franciszek Karpiński
Juliusz Słowacki Wisława Szymborska
Leopold Staff Konstanty Ildefons Gałczyński
Adam Asnyk Krzysztof Kamil Baczyński
Halina Poświatowska Jan Lechoń
Tadeusz Borowski Jan Brzechwa
Czesław Miłosz Kazimierz Przerwa-Tetmajer

więcej »

Autorzy na topie

kazap

Ola

Bella Jagódka

AMOR1988

anna

marcepani


więcej »