Wiersze SERWIS MIŁOŚNIKÓW POEZJI GRUPA AUTORÓW BEJ

logowanie
Zaloguj
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj

Bejowa Opowieść Wigilijna II

By mogliście szybciej znaleźć, czy jesteście w Część I, czy II pod wierszem w komentarzach I i II umieszczam listę bejowiczów. Reszta była, ale głosu nie zabrała. Proszę kto ma mniej czas

"Bejowa Opowieść Wigilijna II".
17.12.2017r. niedziela 16:35:00

Z racji, że w pierwszej części znalazło się 117 osób, a to ledwie procent was bejowicze, tyle nas tutaj jest, ale niektórzy mają wiersze usunięte, pojawiają się i znikają, a inni znikli na dobre, ale, czy żywi, czy zmarli są przy Wigilijnym bejowym stole. Jeżeli ktoś nie czytał zapraszam do pierwszej części, tam może się znajdzie, a całą resztę zapraszam do tej drugiej części. Jednak postanowiłem kontynuować tę opowieść, gdyż dobrze by było, by kolejne osoby się wypowiedziały. Jako, że pierwsza część się działa podczas Wieczerzy to ta część będzie się działa po pasterce na wspólnej, nocnej biesiadzie przy stole. Oczywiście przy stole zasiadają te 117 osób, które już głos zabrały, jak i wszyscy pozostali, w tym znów wielkie grono milczących. Oczywiście wasze wypowiedzi są złożone z tytułów waszych wierszy i opowieści. Tym razem głos zabrały 254 osoby, co w obu częściach daje nam 371. O ile pierwsza część miała 13 stron, ta ma aż 24 strony. Obiecuję, że to ostatni raz aż tak długo. Proszę jak nie w całości to rozdzielcie sobie to na fragmenty, zapamiętując gdzie się skoczyło i czytajcie, siebie i swych bliskich przy stole szukajcie.


Maciek.J
Pewien "Zimowy malarz3" namalował obrazy, które przestawiały "Dwa limeryki zagraniczne", a także "Dwa limeryki poselskie".

Jesion
Tak znam typa, a gdy opadła "Kurtyna" to cwaniak zakosił "Miniaturowy Fortepian". Ten typ to "Góra" mięsa.

Andrzej 13
Przepraszam "Pani ma" "Biało" we włosach. Może pomogę pani dokonać "Witaj o poranku"?, bo mnie się marzy, że Ty będziesz "Moja kobieta".

Trepifajksel
Hm, przyszła mi do głowy "Skrócona diatryba na użytek wiersza", bo ta ma "Różnia*" sprawia, że "Mam własną wizję końca świata...".

Robert Kruk
"***(nie jesteś moim niebem)" usłyszałem podczas stażu w "Prosektorium", a przecież :***(chciałbym więcej...)" czułości usłyszeć. Trup obudził się, powiedział "Dotknij mnie", nie wytrzymałem i z tej roboty się zwolniłem.

Listonosz Ciepła
"Auć...", co Ty mówisz, a myślałem, że najgorsze, co może być to jak "Zima znów zaskoczyła drogowców". A ja miałem "Marzenie recepcjonisty", ale nie udało się.

Dorocia1988
Panowie te wasze myśli to "Ruchome piaski" i jakaś "Fatamorgana", a ja to na prawdę wiem, co to jest "Jaskinia bólu..", bo raz znalazłam się "Na krawędzi..", a ocalenie tego z góry toczącego się kamyka to była moja "Nieudolna próba..".

Jacek 1972
Ooo, a moja "Anna" "Jedno imię ma", bo tam, gdzie zbudowana jest "Warszawa" tam my "Poznając siebie", wiedzieliśmy, że nasza Miłość jest "Bez wad".

Jlewan
Był "Święty Mikołaj...", była Boża Dziecina, a ja wspominam jak "W rocznicę upadku muru berlińskiego" wysłuchałem pewne "Zwierzenia starego kawalera".

Leon.nela
"Gdy" was tak słucham, zamiast cieszyć się marudzicie coś to zaintonuję, oto ma "Kolęda na opamiętanie", bo stoi "Stajenka", a "Dusza" błądzi gdzieś niewiadomo gdzie.

MariuszG
O teraz ja, bo mnie się podoba taka "Pastorałka", która wzbudza "Płomień" i nie czuć, że "Idzie zima".

MaW-i
A ja wam opowiem w tę noc, co przeżył "Łysy i Plazma", gdy adres "Mikołaj II", był błędny. Wtedy to ktoś zorganizował "Zabawy dziecięce...", by jakoś "Przechytrzyć Gwiazdora".

19.12.2017r. wtorek 12:32:00

Darian
No i przyszło mi odejść z waszego grona, ale moja dusza z wami pozostanie, myślę, że "Warto było panią poznać", to z panią poznałem "Paryż Londyn, Chicago", a teraz "Zaczynam pocałunek" z śmiercią, ale "Halo proszę pani" Ty "Zostań" jeszcze, nie odchodź za mną tutaj jak narazie.

Maria35
Takie miałam "marzenie", a teraz odczuwam, że "Już prawie jesiennie" me "Życie" ".......", wolę przemilczeć ten wciąż "Letni sen".

Angel Boy
Rozumiem, co Ty mówisz, bo Ty "Dziewczyna będąca marzeniem" stajesz się mi niczym "Mały obraz ideału", było miło, więc "Dziękuję za współpracę!". To wszystko, co nas łączyło to teraz "Sekret błękitnej kartki", tam też zawarta jest nasza "Przedostatnia skrywana tajemnica".

Petrus Q.
Tak, tak ja znam te wasze "Pragnienie namiętności", a wasz "Czas zmagań" pokazuje, że "Wiar Cię nie opuścił" i wciąż wieje tym porywem , a jej "Sen o Tobie" i jej "Tobą przeżycie".

Atena 21
Co się dziwić "To tylko życie".

Majka11
"Jakże to tak"?, czy wy wiecie jakie "Myśli moje"? Otóż moje "dłonie" płoną, gdy "Jesienne rozmowy" przetaczają się "Kolejny raz".

Jorg-Wolf
Taka namiętność i to wszystko "W ogrodzie barw" sprawia, że człowiek zatapia się "W nurtach zapomnienia". A ja "W zamkniętej przestrzeni czasu." poznaję "Odgłosy świata".

Wiktor Bulski
O, ho ho ja też znam "Ten leśny ogród". Raz, gdy była śnieżna "Wigilia" znalazłem tam pewne rozwiązanie, był to taki "Młoteczek psychologiczny" i nic z tego, że "Tam jest ciemno..." najważniejsza była namiętność.

Samadama
Opowiadała mi o tym też "Moja przyjaciółka", więc wiem, że była to "Historia niezwykła".

Elena Bo
Ja zmienię nieco temat, bo otóż "Miłość w wierszach i obrazach" to taki "Nadrzędnik", a może "Bies?/proza", a na pewno "Pełzające cienie", które wloką się za mną.

Maria Sikorska
No cóż to wszystko są pewne "Schody świata", a ja mimo upływającego czasu "Nie oddam żółtych kalendarzy" i czuję, że znajdujemy się "Na drodze, której nie znamy".

Totek 2
To wszystko jest jak "Pustka" i powiem, że "Nie tędy droga", a namiętność wspominana to "Ognisty dotyk" oraz pewne "Pobudzenie" i cóż nam po tym, że mamy "Gorzki brak słów"?

Babajaga
Jest "Jesiennie" a ja na to wszystko patrzę "Zetlonym wzrokiem", a ponadto "Oddycham", "Łąką".

Gay
A, "Czy zagrasz?" ze mną, bo "Moja logika" bierze się nagle i za chwilę możemy wspólnie "Zniknąć", bo wiesz, ja tak jak Ty jestem ulotna "Istota".

Galeon35
"Dzisiaj w..." sama wiesz gdzie mówiliśmy "Szeptem", bo wiesz, że to była moja "Troska", by odbył sie ten "Miejski teatr plenerowy".

Neplit 123
Tak was słucham i piszę wiersz dwieście....".

Pora
Trwa "Zima" a moja "Rozmowa z sobą." daje do myślenia, że może Ty jesteś "Pora-żony...", wiem to zabawne, ale taka jest moja "Pogoda ducha".

GabiC
Jest "Boże Narodzenie-życzenia" a Ty przyjacielu "Nie czekaj...", a i Ty przyjaciółko ma "Widziałaś..." "Słowa...", za które ja wam wszystkim mówię "Dziękuję".

Kapitalny
Takie "Piętno" wyraziło pewne "Haiku rzeczne" i wcale niedorzeczne, bo pewien "Międzyświat" to moje "Arche" i jak tu uwolnić się z "Epitafium kałuży".

Piotr Zaleski
Tak kolego to jest według mnie "Partycypacja w głębszej tajemnicy istnienia", odkryłem to na nowo Patrząc na Warszawę 11. listopada". Najgorsi byli Ci "Niedopowiedzeni", nawet nie wiedzieli, że wyszli "Na głupców".

Monisia@
A ja mam "Świąteczny prezent dla każdego", bo to moje "Do przyjaciół/fraszka", bo moje "Rady/fraszki", że nawet "Szczupłe lustro" może mieć w sobie pewne "Drzazgi".

Halina Kowalska
A ja zrobię "Rozstanie z żartem", bo moje "Zwiątpienie" w to, czy faktycznie "Miłość uleciała" stało sie niczym "Kołysanka dla Bartusia".

Nea
"...ponad Duchem...", bo ja chcę "...jeszcze za życia..." poczuć "...każdą chwilą..." spełnienie. A moja "Złota myśl" nieco namieszała mi "...w życiu...".

Catlerone
"Głupiec", a nie "Anioł" sprawił, że pewien "Pat" pojawił się jak "Patyk", czyli pewien "Raport inteligencji obcej".

Nikkoo1
Pewien "Tren" jak "Postępowanie" sprawił, że nawet "Matka ziemia" miała swój "Życiowy dylemat", a jej "Pasja" stała się obłędem.

Arek Woźniak
A mnie się marzy "Satyra na brak weny", bo wczoraj widziałem "Przylot białych dywanów", który sprawił, że mój "Apetyt na noc" to taka "Zegarmistrzowska alegoria Nieba".

Julka:(
A ja niczym "Kochanka" wiem, że "Już czas" sprawić, by "Porażka" to był "Czas" przeszły, a Ty bądź mój "Jedyny".

Julka1
A mnie się marzy pewien "80 rocznik" i wiem, że on jest "Do żyjących nadzieją", a jego "Oczy" mówią jestem "Naiwny", a ja mam o nim "Sen".

48226
Są święta Bożego Narodzenia, więc powiem tylko tyle "Cześć, Boże".

3140
A moja z wami świąteczna "Wędrówka" to takie "Fraszki...", których pełen cały "Pociąg".

BillyRose
I siedzimy "Razem obok siebie", a ja skosztuję tego "Po Panu", bo moja "Przystań" to "Budleja biedronek".

Buenosdias98
A ja wam powiem, że pewna "Bajka o bocianie i żabie" była piękna jak "Róża". A także powinna wam się spodobać "Nowa bajka o Wawelskim Smoku".

Aliud_curiosa
A ja myślę, że "Tak jakby" najważniejsze są pewne "Wartości", a my tymczasem zastanawiamy się "Gdzie oni są", Ci, którzy przekraczają "Granicę".

Antyczna
Przeminęła "Jesień", a mnie pewien "Okulista" pokazał "Striptiz uczuć" i zagrała nam "Harfa", czy do niego znów iść to teraz mój "Dylemat".

2008ab
A ja Ci powiem to, co miało być "Dla D." powinno być dla Ciebie.

20kyzbbb
Święta racja i popatrz "Już nie boli" Cię oko.

Katarzyna Chludzińska
A to wszystko ma większy "Sens" i już nie będziesz jak ten "Nietoperz" skrywać w ciemnościach swe "Męczeństwo". A "Dusza i pamięć" to pewna ważna "Zmiana czasu".

Joaura
No i zobacz, że nawet "Drzewa szumią nadzieją", a on Twój ""M" (prawie tautogram". Więc każda "Próba" na inne "Związki" to nic takiego, ale ważne jest "Orbitowanie bez smutku".

Isia05
"W dniu urodzin- córeczka" mi powiedziała, że "Mikołaj" do mnie przyjdzie. Bardzo fajnie było, a "Koniec, wieńczy dzieło", bo Mikołaj zabrał mnie w "Ukochane miejsca", o które prosiłam w marzeniach "Już jakiś czas temu".

Julkaszyszko
Kiedyś "Z wolna" "Przestałam wierzyć...", ale ocalił mnie "Polski samuraj", szok, bo to był mój "Wyśniony mężczyzna".

Julkakropeczka
Wspaniale, a teraz "Miłość codzienna" otula Cię.

Mój "List do Świętego Mikołaja" zawierał prośbę o "Dwa serca", bo swoje już mam, ale ten "Jesienny smutek" mówi mi (ma przyjaciółka) "Kaśka" "Wiosną" Ci się ułoży.

"Boże Narodzenie &Nowy Rok2018" spędzam i przywitam z wami, jest to wspaniałe, więc wiem, że "Miłość zwycięży" i już nie będę się zastanawiać "Koszmar czy zły sen" i cieszę się, że "Jeszcze jestem" tutaj przy was.

Zora2
"A niech to" "Znowu przecieka mu parasolka" pomyślałam sobie, gdy zobaczyłam go "Wczoraj rano w środku lata". Stał zamoknięty i mówił do mnie "Komu w drogę temu pech", ale poszedł sobie i nie wysłuchał mnie "Do ostatniego słowa", przecież chciałam go zabrać moim samochodem.

Fred
"Aleksandra", a ja myślałem, że Ty byłaś moja "Wczorajsza fatamorgana", albo, że "Jest Mikołaj". Jednak skoro już jesteś to zadedykuję Ci..., bo właśnie powstała "Oda do przyjaciółki".

Andie122
"Kto wyjął z Ciebie serce?" i dlaczego Twa "Nieobecność" sprawia, że odchodzę od stołu "Ostatni".

Gregcem
"13 grudnia" pojawiła się "Zaproszona nienawiść", a "Jeden z Braci" pokazał mi piękny na niebie "Koncert gwiazd" i tak przywitałem świąteczny "Poranek".

Małgośka38
Taki zachwyt to dla mnie "Normalność", którą skrywam "W złotej skrzynce", a ten otaczający mnie "Obłęd" to nie tylko "Piękne słowa".

Wiatr z północy
A mnie się marzy "Letnia noc" i "Ocean", gdzie obecnie maszerują "Ołowiane żołnierzyki".

Espressivo
Ty to masz głowę "Do głaskania marzeń", a przecież "Enigmatyczne intencje" są uwiązane "Na szelkach", a nasze pocałunki to "Gra natchnień" i "Echo ironii".

Podróżniczka
A ja pamiętam "Święta tamtej dziewczynki", gdy sama nią byłam i wtedy odkrywaliśmy "Jacy jesteśmy" tak naprawdę szczęśliwi, gdy pomarańczę jedliśmy. A dziś "Co jest winna taka dynia", że stała się popularniejsza.

Wena
A mój "Przyjaciel" ***" i "Jego historia" są wam dobrze znane.

_wena_
"Świątecznie-tautogram" cały czas musi być, a Ty przyjacielu "Uwierz w siebie", gdy widzisz "Ostatnie podrygi słotnej aury". A wczoraj "Sen mara..." powiedział mi "Uśmiechaj się" i tak też uczyniłam.

Andrew wrc
"O strażaku i Magistrze" w jednej osobie się wypowiedziałem, ale on nie uwierzył, bo "Pijany Amor" nigdy nie chodzi, więc Cię sam znalazłem i "Zostałaś". Teraz ja spoglądam "Na każdego..." i jestem szczęśliwy, bo wiem, że zakochany "Człowiek to brzmi dumnie".

Jote
"Są myśli...", bo pewien "Brak pewności" umknął, gdy całuję Twe usta jak "Kwiaty czerwone", a nasza Miłość to "Prawo natury".

Milyena
"Minutę przed końcem (świata)" poza Tobę nie widziałam i "Nim pierwsza gwiazdka" to ja kusząco mówię "Bierz mnie i jedz mnie*", Ty wiesz, że te w brzuszku "Motyle nie umierają" i co mi tam "Pop-art".

ASBESU
"Smutna kolęda" :***" nie możliwe, tak wesoło kończy się "Rok", a my czekając na "Lot" na sylwestra czytamy pewien "List popołudniowy".

Julka56
"Sen jak testament" myślę, że "Jeszcze nie" przyśnił mi się, ale "Kazby tak umioł", by ta senna "Rzeźba" była jak "Triada".

Julka168
A mnie się marzy "Siła przyjaźni...", więc "*Dla ciebie ojcze*" mych dzieci stwarzam to "*Spełnienie*" i już wiem "*Gdy miłość woła*".

Julka_mhn
"Nadzieja", "Marzenia", "Dobro." jakoś przeminęły, a "Nie tak miało być", no, ale ja wciąż "Kocham...".

PromienSlonca
Dziś "Na nieboskłonie gwiazda wstaje pierwsza", a nam czasem "Brakuje odrobiny romantyzmu...", stąd też moje "Tęsknienia są powietrzem i stają się powietrzem". Dziś "Dom bez zimnych kluczy", sama automatyzacja, a Ty pilotem "Rozsiewasz brzask".

Aanka
Moja "Niepewność" przeminęła, bo wiem, że "Cieplejsze dni idą..", a "Ona nic nie musi", bo to pogoda i jej "Mele (gwarowy)" humor we wspomnieniach jest zawsze, nawet "Po latach".

Brynia
Bejwicze, moi "Przyjaciele", ja dziś "Z zachwytu nad życiem" składam wam swe życzenia "W ofirze".

Ewa Kosim
"Symfonie, fotografie". dziś to wszystko wpisuje się w doskonały nastrój, nie nadejdzie "Pożegnanie", bo "Na końcu" zawsze będzie wspomnienie, które będzie jak taki "Współrzędnik", który potrafi "Wzbudzić dzień".

Ewiann
"Łabędziom zimowym" zaplątał się w "Srebrny warkocz" to, co powinno przytrafić się "Chochołowej pannie", bo jej "Lato w spódnicy" sprawia zachwyt, którym "Upijam się".

Zefir
"Ciepły talerz" po smacznym daniu, "Może to nie ostatnie" rarytasy na dziś, a Twe całunki "Gorące jak chleb" obmiatają "Zakurzony stół", a we włosach masz "Róży kwiat".

Iwonka K.
"Bądź" ze mną, bo słowa, że kochasz to są "Najpiękniejsze słowa", a poza tym "Wiem", że "Nie potrzeba wielu słów", chodź, ogrzej me "Zimne dłonie.".

Florian Konrad
Już idę, tylko dokończę mój "Antyfonarz", bo wiesz, że pewien "Impertygen" to taka "Eschatopatia". Już kończę, niech głowa Cię nie boli.

Maja-Marc
"Poezji we mnie nie ma", bo jestem jak ta "Dżdżysta jesień", przecież Ty o tym wiesz, Ty "Mój przyjacielu". "***(zatrzymajcie zegary" krzyknęłam, "Gdybym tylko...." mogła im w tym pomóc.

Hera127
"Pustka" to moje drugie imię, bo Ty "Zabiłeś mi matkę" tym głupim żartem, zadowolony? Co Ty mówisz? Ty tak na serio? Serio chcesz ze mną odkryć "Miłość, której jeszcze nie znamy".

M13m1
"Na tym świecie" można aż "Do śmierci" kochać, ale ważny jest "Dotyk słowa", który "Nigdy nie...", sami wiecie jak jest.

DWC.
"Bar mleczny" o nazwie "Kałuża", a także zajazd "Witamina" założyłem wraz z przyjaciółką. Poznaliśmy sie "W herbaciarni" i jakoś tak rozmowa trwała cały "Dzień".

Tessa50
"Letnie marzenia" spełniły się jesienią, gdy przywitało nas "Szpiegowo", i pewna "Niepewność", a dotychczas o tym wszystkim można było sobie "Marzyć na rynku w Kazimierzu".

WierszeAmatora
"Ummm, Ummm, Ummm..." sprawia, że "Uwolnić poezję!!!" się chce, tak jak trzeba wybaczyć "Wybrane tezy Marcina Lutra".

Wiersze dla Dziabki
"Są ludzie na świecie", dla których "Miłość drogowskazem", a Ty miła "Zostań Walentynką", ja Ci przyniosę swe "Serce na srebrnej tacy".

Wierszem powiem ci o miłości
Ma "Prośba do wróżki" jest taka, by nie męczyła mnie już żadna "Grypa", bo najpiękniejsze są "Poranne spotkania". A, gdy grypa jest "To koniec" jest, wie o tym każdy "Promyczek słońca".

Jutta
"Późna godzina", a mnie się marzy jakaś "Epifania lub przebudzenie", a dopiero, co były "Zaduszki" i "Jesień", a Ty miły mój "Nie przepraszaj,"

Wanda Molik
A moje "*Przebudzenie*", dokonało się "*Do góry nogami*", bo takie działy się "*Cuda miłości*", bo on i jego :*Wyznanie miłości*" było słodkie, a ja teraz piszę listy skryte "*Dla Adasia*".

Nocsłońca
:***", a ja "Chcę pod klosz", by ominął mnie "Bunt czerwonego szalika i torebki", została zdjęta "Koszula i sukienka". Jest cudownie, więc nie powiem "Bujaj się życie".

Jelonek
To jest "Dobra rada- nie zawada", a wiem, co mówię.

Aldona5
O teraz ja mam coś powiedzieć, a już zapadałam w "Sen".

Nadowsky
To śpij, wszakże "Wszystko by..." człowiek oddał dla takich chwil i ważne, by umilkł przy tym "Dźwięk samotności" i "..." pośród "Nocy...", oj może przemilczę to moje wzniosłe "Wspomnienie".

Cezary Krzysztof Morświn
"To nie ludzie, to wilki...", którzy pewne "Carpe..." wypowiedzieli i pozostawili "Kleksy", z którymi teraz zmaga się "Poeta", a to wszystko był taki "Żart amerykański".

Cień mroku
"Grudniowy spacer" to nie "Zaklęta klatka", a Ty "Złam mi serce dla zabawy", serce z piernika.

Beorn
"Jabol/cydr może", ja to popijam, a "Ona krzyczy!", kurde "Faia. Prawdziwe stworzenie kwiatów" woli inne zapachy i nie oszczędza mi "Słodkich cierpień".

Limuze
Trwa nasza "Wieczerz", a ja ku zabawom sylwestrowym "Dryfuję" i mam w sobie "****Lojalność****" i nie przywołam ten "Senny koszmar". Poproszę nieco makówek, "Dużo nie chcę".

Lucyna Biela
Gdy minął "Listopad" i skończyła się "Jesienna terapia" to znów na nowo wpadłam w "Pracoholizm", bo na bejowe "Spotkanie" musiałam uszyć najpięniejszą kreację.

Aga9393
"Magisterka" to moja dla was świąteczna "Wiadomość", de facto będzie "Taka sama" objętościowo jak licencjat, a tematem będzie więzienny "Spacernik".

Ilajedyna
A mnie "Marzyć" i "Tęsknić" przyszło równocześnie, bo "Ona" zabrała mi "Co moje..." mogło być i ta to uciekł ode mnie mój "Łabędź".

.dymek
Tak się składa, że często "Miłość więdnie razem z ludźmi", ale dla mnie to "Substancja wolna", a do tego "Ludzka bierność na nią zawsze można liczyć". I już nie krążę "W korytarzu złudzeń", od pewnego czasu mam własne ścieżki.

Beciuszka
Najważniejsze by Twe myśli nie były jako "Zażalenie do Pana Boga", bo owszem może powraca czasem "Niechciana przeszłość", ale i "Samotność" ma swoje walory, a "Lustro pamięci", które masz w sercu jest niczym "Miara tęsknoty".

TES
A ja wiem, że "Jest tylko imię" Twe, które ja "Ciepłym słowem obsypie", a wszystko to "W migocie sercowych kropli", a ja świadomie "Wybieram miłość", bo znów na buzi mam "Nadziei blask".

Feliks K.
"ph=7", ten stan neutralności chciałem osiągnąć, nawet w Miłości, ale wiem, że "Dom wariatów" można z tego mieć, a pewna "Odliczanka" już trwa, więc już "Rankiem" się z tego wycofuję.

Poukładany
Tak, już widzę ten "Neonowy szyld" na psychiatryku, w którym człowiek "Zostawiając..." swą duszę wychodzi jak wrak, a wtóruje mu "Muzyka pana K.".

Julka666
"...miłość...", dobre "wspomnienie", jak i pewna "Niechęć", czy też "Nienawiść" sprawia, że z czoła "Ciągle pada", wiecie, namiętność.

Ireneo
Oj Julio, a czy w Twej głowie są do przyjęcia "Oświadczyny"?; bo wiesz tak "Po wieczność zaklęci w pętli pamięci", a tymczasem Twa twarz taka "Smutna, pokutna".

Inella
"Słowo..." sprawi, że "Jest Twoja- o śmierci...", jak ten "Katharsis..." i pewne "Ostatnie tchnienia...".

Julkaaaa
A ja mam "Mokre wspomnienia", "Pomocy"!

Julka
Mój anioł" mówi, że "Brak" złudzeń, ale ja mimo to podejmuję pewne "*kroki*", bo "Chcę odpocząć", gdzieś na uboczu.

Julka15
"Sam na sam ze sobą" poszedłeś "W złą stronę" i szukasz, wierzysz, że "Piękno ukryte na dnie" jeszcze się odnajdzie, a ja życzę powodzenia "W poszukiwaniu szczęścia".

Julka95
Ten "Pył" jest numer "One" , a czy Twoje uczucia są "Prawdziwe"? Chodź do mnie, ja "Jestem" i czekam.

Meme
"Wśród słów" tutaj wypowiedzianych jest "Wiosna", a ja wam przekazuję "Moc życzeń". A Ty miła ma osobo, "Odkąd Cię nie ma" myślę sobie, że "Już czas" zamknąć ten rozdział.

Julka27
Więc niech zabrzmi "Lekka piosenka", bo nadejdzie "Czas pytań", a mnie smakują te "Jabłka".

Titelitury
Tam, gdzie jest "Parkowa przystań", Ty wciąż "Jesteś" w mych wspomnieniach i proszę "Przyjdź" i "Podziel..." ten arsenał do zabrania na "Polowanie".

Jerry Kuba
Uważajcie na tym polowaniu, bo mają być "Nowe podatki", bo każda władza ma "Jedno serce" do pieniądza.

Wiwern
By rychło uciąć te polityczne "Dochodzenia" wtrącę, że "Kolejne mroźne przedpołudnie" znów nie nadejdzie, będzie ciepło, bo trwa "Miłość nieprzerwana...", a ta pogoda to "Ciemna strona jesieni", która chyba na szczęście wygrywa z zimą.

SHANNA
"...na niedzielę" zapowiadali taką nieco w kratkę pogodę, taką dobrą "Dla..", ale ja tam zaprzyjaźniona jestem "Z wrześniowym słońcem" i u mnie wciąż trwają "Jesienne negocjacje".

Renia
Nie dawno powiedziałam "Bóg zapłać święta Barbaro", a tutaj kolejna "Filozoficzna mądrość" by się przydała, by przekazać coś ciekawego "Naszym artystom".

Green_Green
A ja przemówię, "Po czas", a nie bo czas , bo "Łza" otula mą "Twarz", bo "Gdyby tak jesień" nie miała tego, co ma to wtedy "Szkliste pawie pióro" by mnie podrażniało.

Avatar
A ja mam "Plan", by pokonać "Fatum", więc "Jutro mnie nie ma", bo stoję "W obliczu" pewnej "Inności".

Loka
Czasem "Kwintesencja życia" to "Śmierć", , ale porozmawiamy o tym "Kiedyś", bo teraz nie czas na to.

Xenia1
Masz rację, bo to "Wigilia", a wokół niesie się "Echo" pasterek, ale jednak trzeba zauważyć, że "Gorycz serca" jest dosyć powszechna.

Tetu
"W proch się obrócisz" rzekł pewien "Emi-grant", mówił też "Nie nazywam już braci po imieniu".

Sławomir.Sad
To są "Psy wojny", ale ja wierzę, że "Gdy anioła odnajdę..." to nastanie "Mantra, albo codzienne ślubowanie" w tym, co określa "Niepohamowana płciowość". A przed oczyma ma, że to jakaś "Biała postać albo świetlny goniec".

Rukola
Na mojej nocnej szafce stoją "Porcelanowe pieski", a ja co "Piętnaście minut" na nie spoglądam, bo one są takie "Gwiezdne śniegowce", które dla "Amy" są symbolem, w którym "Po południe zatopione w herbacianej ciszy".

Gogvan
Znam ten czas, który niczym "W szkle zatopiony" trwa i przemawia do mnie słowami, w których odkrywam, że to Ty "Pokazałaś mi niebo", a teraz "Jesień na płótnie pozostanie", bo jak pamięć sięga tak był "Październik" i "Poszukiwana" ostoja dla serca.

Sarevok
Pięknie, a ostoją dla mojego serca była "Droga do Bengazi", a cała ta "Podróż" przypomniała mi to, że pewna "Kenijska kopalnia" pokazała mi piękne skarby ziemi. Ja i moja Jaguarzyca Łapa maszerujemy "Więc wędrujemy!" tam, gdzie czeka na nas "Urodzinowe Serengetti".

Staż
"O, tempora!" i pewnie u was były "Momenty zwrotne".

Nutka126
A może takie podróżowanie to taka "Puszka Pandory"? , a "Tuż za rogiem" ktoś rzuca "Cienie". Nie wiem "Po co mi...?" te wszystkie melodie "W moim śnie".

Skorup
Tacy podróżnicy to "Amatorzy wulkanów powierzchownej zmysłowości", a innym razem może spotkać ich "Za tor drogo wy" i by było weselej to pewna "U0chwała" sprawia, że pojawiają się tubylczy "Swingersi...", a tymczasem dla mnie "Błogosławieni niezłomni" są wzorem.

Snowboarder
Tak, a ja czuję jak "Kołaczę" i "Na wieki" "Niebo" pojawia się, a "Zaćma" przemija tak samo jak "Farbowane lisy".

Kryształ
Tak was słucham i myślę sobie, czy mam "Stan pustki umysłu", a może już się "Żegnam", bo nie spełniłem "Ultimatum", a nie chcę "Zje**ć sytuację". Reszta to "Nieważne".

Białe słońce pustyni
Dla mnie z kolei "Rarytas babuni" jest wyjątkowy i może "Ktoś" powie, że "Będę" żyć z nadwagą, ale tymczasem to "Zimowa rozgrzewka" oraz "Magia" tych świąt, które przeżywamy wspólnie.

Krzysztof Kaniewski
I mnie wypowiedzieć się dali, więc to wykorzystam, bo to może mój "Sezon na kaczki", a słowa swe kieruję "Do pani E", a pewne "Rymy adhd i dwie cyfry" popłynęły jak "Woda", ta bardziej klozetowa. A moja "Deklaracja" jest jasna, piszę, mówię co myślę.

A andrynowicz
Hm, a mnie się nie chce i tylko "Tónoc".

KingaL.
A ja mam "Pewność", że "Trójząb" będzie niczym "Apogeum słowa", a pozostałe "Ble ble" to taki "Włos", który włazi wszędzie.

Maria Magdalena Proskurowska Rubas
I tak wszystko mija, a "Urywek wspomnień" powie wam, że ja, jako ta "Ona..." sprawiła, że "Kilku, kilku" tylko nie uległo wdziękom. Z wami jest "Na wesoło...", a gdy ktoś z przyszłych pokoleń zrobi "Wykopaliska" to się dowie, że my wszyscy tutaj byliśmy.

Z nick-ąd
A "Strach z cyklu lisy do butelki", będzie jak ".....lenie" i powstanie "Sonet wyrajony" i taki co się nie "rym uje?", bo to będzie "Sonet dla nieobecnej".

BANITA
"Skurzyć... już nie", bo "Dziw... każdego chwyta", bo Ty "Ojczyzno "posortowana"" zamykasz mnie, a "Bezruch... serca" sprawia, że staję się "Dionizyjski...ja".

Zyyta
"Już blisko" jest to "Haiku w zaciszu", które rozbrzmiewa niczym "Nokturn", albo występuje jak "Teatr marionetek". Ponadto "Mgiełki mgły zamglenia w haiku" mnie fascynują.

Dark apostle
"Wskrzeszyciel snów" to "Dzwon w żałobie", który niczym "Rzeka życia" sprawia, że pojawia się "Namiastka zbawienia" i "Łabędzi śpiew".

Janusze.k
"Poślizgi" to ważna jazdy "Lekcja", wiem, że zmieniam temat, ale nie ogarniam "Erraty", a bardziej kręci mnie "Ści(g)any" , bom jest taki "Consummatum est.*".

Małgorzata K.
"Karuzela życia", tak określę to, co mówią moi dwaj przedmówcy. A mnie "Krótka myśl o kobiecie" niczym taka "Refleksja" naszła, a moja "Prośba jest taka", by mi wybaczono, bo żyję z człowiekiem "W pewnym wieku".

Mala.duza
A ja z kolei "Na przestrzał" zrobiłam otwór i teraz "Gdybieje", bo taka "Składnia dwojga" sprawiła, że zrodziły się "Błędne ogniki", a on mówi, że jego kraina to "Ściemniacz/owo".

Koplica
Nadeszła kalendarzowa "Zima", a "Chwile jak motyle", poprzez "Tu i teraz/potem". A "Zapach lata" otuli "Wkrótce Grudzień".

LenaLaut
No, w grudniu to już nawet rośnie "Dzika marchew" i ogarnia "Ksenofobia", bo jakiś "Ratownik", który jest "Bez korzeni", wiadomo jakich przenosi nas w "Inny wymiar" myśląc, że robi to dobrze.


Monia82
"Tamte dni", które niegdyś "Odnalazłam" już nie powrócą, bo "Inne" priorytety pojawiły się, a może i wy czujecie ten "Zapach" "***" namiętności.

Księżyc
Dziś "Nie zasnę", bo te z wami opłatkiem "Przełamanie" ukazały mi przed oczyma wspomnienia, w których "Czerwone płatki..." burzą pewien "MUR", na którym to "Słowa zebrane z krakowskiego bruku..." ukazały wielokulturowość.

Holly23
Było już "Przedświątecznie", gdy właśnie w Krakowie zauważyć można było, że "Zmrok tak szybko zapada", a ja jajko obrałem dla "Synka", by jakaś "Skorupka" mu nie zaszkodziła. O tam leży moja "Czapka", podajcie i popatrzcie, tutaj syn zrobił dziurę.

Monmon
A mój "Los" to "Dezerter", bo gdy poczuł namiętności "Oddech" to zwiał.

Sabina Gancarz
Tak bywa i człowiek nie wie czy "Miłość czy magia", a ludzie przecież "Spragnieni" mówią "Ech życie", a potem ich "Płonące wspomnienia" zawarte są np. "W twoich snach".

Stolarz podłogowy
I zapadł "Wyrok", a "Stacja docelowa" jest oddalona, a do jedzenia tylko "Parówka", więc kto pokona "Słabości", kto pokona to, co zarządziła "Demokracja"?

Isana
Ja bardzo dobrze wiem, co to jest to "Oczekiwanie" i czuję się" Zagubiona" , bo moje "Marzenie" to było "Bejowe spotkanie" i udało się. Jest nas niezliczona ilość, w setkach, a każdy przedstawia swój "Ciekawy świat". To jest nasz bej.

Sienka
Nawet "Ciszej moje serce" i nieśmiało bije, bo "Ostoja" sprawia, że ja "Dama" znalazłam i poznałam, co to jest "Jesienna miłość", a wszelki "Dylemat" minął wraz z pocałunkiem.

Alina-ala
Ta" Niedzielna mieszanka" to także świąteczna sielanka, przy tym bejowym każdy o wszystkim może i "Może kiedyś" znów się tak wspólnie spotkamy. To "Spotkanie delikatności" jest "Na przekór" wszystkiemu, a ku nam zbliża się "Zwykły, niezwykły poranek".

Krzysztof42
Ja z siebie zrobię "Wędrowca marzeń.", by "Dla Ciebie" stać się niczym "Sekret" ujawni się, a wtedy może "Powrót" do minionych namiętności nie będzie możliwy.

Emcio
I miały dziś "Debiut" moje "Saksofony", a jakiś "Nienawistnik.pl" podaje, że on to "Student polonistyki", a tymczasem trwa "Quid opus est verbis?".

Maciek89
I jak tu świętować, gdy ja "Żyję w stresie", a przecież "Chciałbym mieć lepsze życie". Póki co się nie da i "Moje serce płacze", a ja "Nie liczę już porażek". Ktoś mi powiedział "Obudź się", a ja przecież w ogóle spać nie umiem

Indywidualistka1234
Zagrała "Komórka", a moje "Podziękowania dla Boga", przez wdzięczność "Kilka cichych chwil". A mój "List do Boga" oraz "List do śmierci" ma podobną wymowę.

Troilus
A mnie "Wszystko jedno" "Czy?" "Polskie Niebo" to będą takie "Wycinanki", które trwają "Bez marzeń".


Judyta1
"Dla sąsiada" jak i "Dla mojego muzyka" ta biesiada jest przyjemna, a ja myślę, że niebawem "Znowu do pracy", gdzie otula mnie "Samotność", a Ty nie patrz się tak, bo "Nic o mnie nie wiesz".

AngSta96
"Zanim" się tutaj pojawiłam mówi ma poetycka dusza to chwile "Pisane wydarzeniami" zmagały się niczym "Dzień kontra Noc", a zwłaszcza ta druga była "Osaczona" niezrozumieniem społeczeństwa.

Janina Kraj Raczyńska
A naszym "Emigrantom w Boże Narodzenie" marzą się tradycyjne "Widoki", a teraz "Kamienie wołać będą", by nadeszła "Przyjaciółka śmierci", bo cóż kiedyś "Wieczne odpoczywanie" czeka każego.

Karolinabojzan
No tak "Spokojnie" to "Już chyba nigdy" nie będzie, a nasz "Oddział zamknięty" zwany bejem to wspólne "Love strory", a ja zakochana "Dziewczynka".

Fenix-G
No tak, a ma "Była..." popłynęła w daleki "Rejs", w moim życiu inne "Takie były...", a były zawzwyczaj, "Gdy..." miałem nieco więcej gotówki przy sobie.

Iris&
A moja "Gra" miła "Dla Nadii", a z kolei Ty mój miły "Wzbudzasz pożądanie", a to przecież "Oczekiwana chwila", która jest jednocześnie "Okrutna i piękna".

Syringa
"Zima", "Miłość" oraz "Jesienne oczy" są moją wizją, według mnie to dobra "Rada dla Ewy", która rozwieje wszelki "Dylemat".

Yulia
"O Pani!", czy Ty mówisz, że dobrze wybrzmi "Ballada o rozstaniu"? Przecież "Dzisiaj" "Tylko" miałam grymas, gdy on zapytał "Śpisz już?"

Jan Hieronimus
Gdy odbywałem "Podróż" to mówiłem "O kobietach (nieco złośliwie), bo tylko tak tłamsiłem w sercu "Narodziny gwiazdy", która wtedy "Kiedy cisza śpiewa" stała się niczym "Ikar niespokojny".

Viktoria67
A ja "Dla Anioła Stróża" "Chciałabym" przeznaczyć "Mój dom", ten w sercu, by wszelkie "Osły i barany" nie mówiły mi, że "Dziś niewiele wiem...".

Stefa1932
A ja wiem, że "Ręka i serce historii", to ważna sprawa, a "Lewa ręka to skarb największy". Z kolei "Bogdany, grudzień i serce" to ważna sprawa, poważniejsza niż "Ostry brzuch u Jorgusia", a przecież "Jurcysiek miał zawał"

Mariola Cuore
Tak powiedziała "Zapal znicz", bo to były "Marzenia róży", a także pewien "Niedosyt" stanął "Na przekór losowi", tak jak "Melancholia o smaku wina".

Lasthope
"Piszę dla Ciebie" i niosę "Krzyz", bo ta cała "Filozofia człowieczeństwa" jest wymowną fazą życia.

ReedDżej
"Przeobrażenie. Niezupełnie", a ja "Szukam słów, które nas odrealnią*". A Ty przecież wiesz, że "Być może sens jest w milczeniu*", tak jak "Formy przejściowe", które są w starciu z tym, że "Na strychu hoduję szubienice dla motyli".

Wena magia i noc
Muszę pozyskać wiadomość "O pisaniu wierszy", mam egzamin, więc "Muszę to zdać!", a "Wiedza i Bóg" to mój przyjaciel i wtedy nie czuję się taki "Zagubiony".

Wena twórcza
"Bezpowrotna miłość" ona taka jest i "Sama nie wiem dlaczego...", a ja "Mam już dość", bo pewna "Wakacyjna miłość nie do zapomnienia", a współcześnie to "Niepewność" w mym sercu.

Wena88
A Ty jak "Nie chcesz słuchać to nie pytaj" , tak powiedziałam, gdy odezwała się moje "Marzenie", a ja mam "Skrzydła z wosku" po andrzejkowych zabawach, a "...Ciebie brak...".

Wena666
Mój nick jest niebezpieczny, a Ty "Pamiętasz?" jeszcze to "Jaka ja?" w Twych ramionach byłam.

Sylwia Suchy
Ja i mój... byliśmy "W bieli otuleni..", a uczucia niczym "Kaskada" spadała, a bez niego mi "Chłodno tak" i wybaczyć musi mi, że ja czasem "Pyskata".

Wenancjusz
Oj moi mili, oby wasza "Miłość trywialna" nigdy nie była, a "Brudershaft" smakował. Raz "Bogobojny zdun" to mój sąsiad.

Oksani
"Na przeszpiegi" wybrały się "Fraszki zabejaszki..." i nastał "Kres", bo "Podróż życia" nieustannie trwa.

WenąNawiedzona
Moje "Zawiedzenie" nie zmienia faktu, że "Wciąż pragnę" z wami biesiadować.

Ewa Złocień
I znów każdy sobie... i nie wiadomo o czym mowa, a przecież jakiś "Koneser" może wyszukiwać "Klejnoty" w tym "SOS", gdzie "Ech-o..." składa "Ręce".

Rudibraun
"Niby- książę", a tak naprawdę "Dipol", masz rację, że "Czas już" zwartą rozmowę toczyć.

Dinozaur12
"Taka porada" nie idź tam, gdzie "Plaża nudystów", bo "Już czas", by Ci "Zapomniani" wiedzieli, że są "Święta".

Dj.pcp
Hmmm "???", a ten "Sen" "Dzisiaj" był niepotrzebny, jak "Wiersz", który recytował pewien "Pijany".

Lecka
Powstała "Iskra" namiętności, bo wiadomo "Potrzeba", by było: "***".

NelaPamela
A ta nasza świąteczna "Uczta" to nie "Strata" i wie o tym "Mistrz i Małgorzata", a "...", no właśnie "Jak?".

Stefan Simlat
Normalnością jest "Bezduszność", gdy jest "Zima", ale "Krzyż" jest bardzo ważny, stąd też powinna być nasza "Wdzięczność".

30iel
W "Sposób sprytny" przekazana nam świątecznie została "Legenda O Ziarnku Grochu" i "O Tośku Ryjku", bo "Iluminacja część 5" to "Sekretny pamiętnik Tajemniczej Pani J.".

20.12.2017r. środa 11:55:00

Yari
Taki jeden "Zwierz" miał bardzo fajny "Wzór..", nazywałem go "Chwastek.." i bawiłem się z nim, a z kolei "Mary.." odganiała w tym czasie "Chmarę.." natrętnych owadów.

Zakochana w wietrze
Kiedyś "Znowu w lesie" było słychać, że ktoś nawołuje, że to "Wieczerza", że aż naprężała się "Sieć pajęcza". Wtedy to pozostali, wygłodniali "Wrócili..." i nawet uwięziona lwica "Zerwała z uwięzi" swe rządze.

BaMal
Wiem kiedy to było, bo wtedy zauważyłam, że "Odlatują żurawie", a mój "Antyk" jak nazywam swój samochód stał w korku, a pewien jego mość przez radio tłumaczył "Jak zostać Mikołajem". O, a tak w akwarium leży "Muszelka", którą wówczas wiozłam, ponadto w pamięci utkwiła mi radiowa "Nowomowa".

Miłosz
Tak w radio czasem "Beznadzieja", ale taki "Ananke" sprawił, że ja dla Ciebie, czyli "Dla Basi." napisałem taki wiersz... Ktoś zapyta "Po co to wszystko?", ale przecież to Ty powiedziałaś do mnie "Mój przyjacielu".

Kinga Jałocha
A tera weźcie "Oddech", bo ja przyjechałam pół polski" Tramwajem" i nie pytajcie, jak to zrobiłam. Widzę, że w was jest pewien "Niepokój", który sprawia, że moje "Wyrzuty" to moje "Demony".

Zamyślona7
I nie wiadomo czy "Kolory, kolory... czy barwy..." wyróżniają to wszystko, o czym zdaje się, że "Mówisz...", jednak najpiękniej to jest "Na łące..." tam to swymi "Stopami..." deptałam kwiatki "Różowe...".

Anna Liber
Różowe kwiatki też rosną "W naszym sadzie", tam "Jest cisza", raz tylko obok biegł "Maraton". Myślę, że nie potrzebne są inne "Dowody istnienia", a może ja w maratonie wystartuję, pytanie "Czy potrafię...?".

Wandaw
"Za oknem noc", a ja mam w uszach pewne "Marana tha", a "Betlejemska odpowiedź" może nadejdzie "Zanim wreszcie przestanę Cię kochać", Ciebie "Penelope".

Kalokieri
U mnie na polanie dosyć standardowo "Był dom", ale zasadniczo go już nie ma, to "Nic pewnego", przeszedł huragan i tak oto wiatr siedzi "Za winność". W owym domie zamieszkiwał tylko "Memuar", nikt nie wie kto to i co to.

Beatka88
Myślę, że jego "Dłoń" prosząca o pomoc jest wyciągnięta, , więc nie sprawny, by jego "Oczekiwanie" było długie, niech spóźniony nieci, ale "Mikołaj" zaniesie mu chociaż jedzenie, bo jego "Niebyt" mówi do nas "Jestem", widzicie mnie?.

Roxi01
O "..." ktoś zostawił nieotwarty "List znaleziony w skrzynce pocztowej", o jest karta, a na niej jakiś "Jarmark" świąteczny i apel, który mówi, że "Dom" się "Rozpadł". A więc mógł to pozostawić Memuar.

Arsis
"Radioactive zone...", albo nawet "Ablandoned place..", co to jest pytam się Ciebie "Mamo"?!

GrażynaB
To są rzeczy niewyjaśnione, ale nie martw się, mamy tutaj jeszcze "Biały opłatek", za oknem co prawda nie przyszła "Biała dama", ale to, o co Ty pytasz to pewnie takie "Myśli, słowa niewypowiedziane". A może "Po prostu, nic", a Ty teraz "Dokąd poszedłeś"?

Detka75
Zdaje się, że jakieś "Wspomnienie" kogoś męczy, a przecież "Oczu blask" wyraźnie mówi, że "Ta noc nie kończy się".

Wwp.
Takie rzeczy to jednak "Luksus" oraz "Sen" z racji tego, że ciężko "Żyć spokojnie", a jakieś tam "Wyznanie adwentowe" przyniosła nam nieobecna "Zima".

Kaczor 100
No i "Jeszcze raz" "Na bogato" trzeba zrealizować "Ukryty sekret", póki "Kalendarz" pokazuje nam "Oddech wiosny jesienią".

Nel-ka
"Pod powieką" mam pewne "Prze-czucie", bo moje marzeniowe "Dryfowanie" pokazuje mi "Przypadki ostateczne", którymi jest "Wzajemność".

Ewa27
"Power" jest we mnie, bo ja "Wewnętrzne dziecko", który przeżywa "Nowy początek", którym jest "Magiczny świat", bo to "Zaczarowany świat".

AS
A no tak, rozumiem taki "Powidok" po kres, gdzie rozbrzmiewa Twa "Milcząca autobiografia", chyba nie mylę się. Jednak dziś mi ukazał się "Nagrobek psa", na którym leżało "Ziarnko gorczycy", a teraz świętuję "Dziewiąte życie kota".

Pati99
To chyba "Koniec świata", bo nie wiadomo, czy teraz "Jesień/Zima", ale super, że jest "Ciepło", a mnie zaczepił "Nieznajomy", był wtedy "1września", tym nieznajomym był nowy rok szkolny.

Sonata.a
No tak i poszła w zapomnienie wakacyjna "Hibernacja", on pewnie "Chciał" skazić Twą "Niewinność" o nim właśnie taka jest "Opinia wielu", których wykorzystał w celach edukacyjnych. I każdy pyta "Jak długo jeszcze" to potrwa?

NOCNYMOTYL
"Jak dobrze że..." ja teraz "Otulam się" miłością, a Ty mą "Tęczą bądź" i wtedy "Kiedy kochasz" zrzucaj na mnie "Tysiące pocałunków".

PaniOdMotyli
A może ten Twój kochanej to "Wojownik?", tak jak mój, bo ja z moim rozumiem się "Bez słów", a "Ostatnie wspomnienie" jest takie, że nawet "Ty." możesz pomażyć. Z kolei Ty słuchający przyjacielu "Obyś tylko był szczęśliwy...".

Zmegi
"Szczęście" też otuliło "Mój świat", a to co jeszcze "Nienarodzone" będzie jak "***************" i jak ".................", czyli słodka tajemnica, której nie zdradzę.

Przemol
Czy ja w tej tajemnicy "***" też jestem ujęty, bo jeżeli tak to napiszę "Wiersze", które wyrażą to, że w mych oczach już zawsze "Trwajmy" i niech nastąpi "Rozwój" , co Ty na to "???".

Anna roma
A może Ty jesteś taki "Kuglarz"? A może pewna "Unifornizacja" tp ewidentna "Miłość", dla których "Rozważania życia" stają się jak "Majowa magia materii", czyli swoistym wow.

Virginia20
Juz mamy "Święta w pigułce", a dopiero co pomyślałam "Idą święta", a "Rzeka słów" sprawi, że "Powierszę sobie" nim nadejdzie "Gwiezdne party".

Szatynka_01
"Z moich listów do M" wynika, że ja "Jesienią widzę lepiej", a także to, że "Wciąż do was wołam", a o co to myślę, że "To pytanie nie do mnie". W sercu "To jeszcze nie jesień", a mnie już chłodnawo.

Biały Wilk
A ja dziś wysłuchałem pewne "Rozterki przez angielskiego chłopca" zapisane.

MEG
A ja "Czekam" na "Imperatyw", bo posiadam "Skrzydła" i wzniosę się tam, gdzie jest naturalne "Światło". Gdy poznacie mą "Nieobecność" to ja już dawno będę wśród gwiazd.

Szczerzyszczynsky
;Numerologia", którą stworzył "Andre Breton", którą poznawał pewien "Stolarz" była dedykowana. Nawet "Lucian Freud" powiedział, że "Jan Tarasin" tego nie skuma.

Adelaa
"Cała przyjemność..." pokazuje nam, że "Razem łatwiej", bo w tych sprawach potrzebna jest "Anielska cierpliwość". Ostatnio napisałam coś "Dla przyjaciółki z portalu", a ona powiedziała to swej córce, a ta ją zapytała co "Usłyszeć pragniesz- Mamo"?

Zuza n
"Zapachem pomarańczy" przywitały mnie święta , a "...nim północ..." nadejdzie to pewne "Myśli" odejdą "Z wiatrem" tam, gdzie są "Srebrne uśmiechy".

M.I.M.I
Jesteśmy "Razem a jednak osobno", bo wciąż "Oczami wyobraźni" stykają się nasze "Dwa bieguny", gdzie pewien "Psychostan" powie Ci, że "Szalone oczy" zachwycają obłędnie.

Annapelka1
A ja myślę "Oto są męty", a "Listopad-wiatr" jest miły "...pomimo liści..." rozrzuconych tam, gdzie śpi zimowy "Motyl", a teraz tulę "Kir na podszewce".

NiebieskaDama
"Dar serca" ważna sprawa, nad tym "Płacze Niebo", gdy nie dociera na czas "Poczta kwiatowa". A moje "Obrazki codzienne" są niczym "Sny księżycowe".

Kamień
"Stefanowi" ukazała się "Radość życia", bo nikt "Jak ona", czyli jego dziewczyna nie może powiedzieć mu, że pewien "Iloraz szczęścia" ukazuje "Niepokój" serca.

NIke2017
Śniło mi się coś i padło zdanie "Czy pomogłeś w stworzeniu świata?", obudziłem się i pocałunkiem przemówiłem "Do Muzy", a jej "Szczęście" to taka "Siła młodości", w której jest zawsze silna "Wiara".

HUZAROVA
Gdy widziałam odrestaurowane "PKP" to byłam jak "Dziecko", które puszcza na wodzie "Papierowe łódki". A tymczasem nie zważam na to, że "Cały świat" to jedna wielka "Pułapka".

Jarekw
Ona do mnie powiedziała "Uderz mnie Miłością", a także powiedziała "Obudź we mnie życie". Spodobał mi się też jej "Pies", który jak szliśmy na wspólny spacer, ona, ja i jej pies to znaczył wszystkie "Mosty". Ów pies miał "Krótkie życie", ale wie, że swą właścicielkę pozostawił pod moją, dobrą opieką.

Czerges
"Julii" śniło się "Skrzenie planet i rozrusznika", ponoć we śnie zwiedzała "Cesarstwo niczyje", a gdy sie obudziła powiedziała do nas "Lato przyniosłam". I ta oto Julia stała się też wiosną.

Fabiano
Ucieszył mnie "Rozłąki kres", a teraz Ty "Posłuchaj mnie", zakochałem się "No cóż..." miło mi, że powiedziałaś do mnie "Witaj nieznajomy", pocałowałem Cię i teraz już "Wierzę" w Twą realność.

Zbychacz
Myślę sobie "Dlaczego" każdy mówi co mu się podoba i nie ma ciągłości w dialogu. A może to jest zamierzona "Krótka sentencja o istnieniu".

1100100110
"806" taki kod ma me "Marzenie", tyle kilometrów w podróży "Bez tytułu" jadę i nie wiem ile jeszcze.

87829361
A ja w głowie mam słowo "Oburęcznik" i kij z tym, że nie wiem co to.

4uKrychu
Myślę, że "Na serca złamane" nie poradzi nawet list "Do M", jednak może pomóc nam "Nowa inspiracja"

93Mardoror
Ja jak i moi bezpośredni przedmówcy cieszymy się, że tutaj możemy "Być", bo przecież my lekko jedynie rzucamy cień w tym bejowym społeczeństwie.

Alfonsa
A mnie się podoba ta piękna szopka, którą wspólnie pierwszy raz zrobiliśmy "Jak Franciszek z Asyżu", a ta "Znikła codzienność" to tak naprawdę "Koncert zimowy na cztery ręce".

Budleja
A te nasze "Dwa w jednym" to takie taplanie się "W cieniu utopii" i jest już prawie "Olimpijsko", a my "Z odrobiną nostalgii" pokazaliśmy swój własny "Charyzmat".

BajtYnka
Ktoś z moich przedmówców wspominał o podróży tramwajem, a moja "Ballada tramwajowa" powstała właśnie w tramwaju, gdy wieziony był "Nagrobek" i to nie są jakieś "Hej bajeczki", lecz faktycznie "Letni dzień", w którym szczęśliwe "Było sobie dzieciństwo".

Beata1*
No to na nic się teraz zda mój "Sezonowy wierszyk" , skoro taka "Melancholia" sprawiła, że nawet "Jesienny detektyw" ma w sobie "Wdzięczność", gdy pojawia się "Licentia poetica".

Kornwal
"Kubuś inaczej" się czuł, gdy "Pustka" powiedziała mu "Jestem", a ja wówczas pisałem poemat "Dla Izy", bo w tym poemacie za odwzajemnioną Miłość jej "Dziękuję".

Chłopak21
"Najważniejsza osoba" powiedziała, że to nie "Mrzonka", że "Uwielbiam Cię", ale jednocześnie "Boję się", że nie przyjmiesz tej mej "Miłości"

Reem
Faktycznie takie odrzucenie jest "Pzykre", ale głow do góry, będzie dobrze.

Czatinka
"Nie zatrzymasz" tej nawały, gdy zaczną się "Powroty", pozostanie Ci tylko "Filiżanka kawy" oraz "Szepty" o tym, że właśnie ze mną chcesz "Być".

Marlena30
"Dla Pana Zbigniewa Wodeckiego" mam wielki szacunek, był kimś i nie wywyższał się, a przecież parząc na całe społeczeństwo tak często "Brak nas w nas" i człowiek zbliża się "Za blisko" i pojawia sie pytanie "Czy to grzech?", że to wszystko spływa "Bez tchu".

Zbigniew_Dumowski
Ciekawie trafiło, że ja Zbigniew, Ty o owym Zbigniewie wspominasz, a tu na mnie przyszedł czas przemowy. Bo widzisz pewna "Chwila prawdy" ukazuje nam "Cykliczność życia", a moja "Zbawcza sugestia" to jest taka, że należy "Chwalić Pana" i dostrzegać wokół Jego "Małe odbicia".

Grzegorz Nawrot
A "Tam" pewna "Mucha" natrętnie brzęczała koło ucha. A "Nosorożec" zwany "Cierpliwek" w Wigilijny wieczór koło stołu biegał "W kółko".

Czar45
No i dobrze, że znów na usta powróciły święta, bo nużąca była ta "Jesienna nostalgia". A "Pani jesień" jak długa "Historia Polski" pokazuje nam, że nawet "Sztuka lizania" może być taka ważna jak "Święto wojska".

Impasapatia
Wow, ja też, ja też mam coś powiedzieć, no cóż nie wiem co, a może to, że nie podoba mi się w świecie "Egoizm-epidemia".

Aleskander
"Zrządzenie losu" sprawiło, że "Skórzana kanapa w salonie" nie wytrzymała, teraz tworzę "List do Pani", czy z nas będzie "Komedia romantyczna"? Póki co moje spragnione "Dłonie" szukają kogoś na tej kanapie.

Marusia87ster
Me "Spełnione marzenie", bo "Szczęśliwy listopad" mówi mi, że "Kiedyś byłam różą" i znów nią jestem. A "Moja piosenka" mówi, że "Znowu ty" miłości pojawiłaś się.

Bóg zapłać wszystkim i dziękuję za wytrwałość, błogosławionych świąt :)

autor

AMOR1988

Dodano: 2017-12-21 09:16:53
Ten wiersz przeczytano 1138 razy
Oddanych głosów: 36
Rodzaj Bez rymów Klimat Ciepły Tematyka Przyjaźń
Aby zagłosować zaloguj się w serwisie
zaloguj się aby dodać komentarz »

Komentarze (37)

_wena_ _wena_

Dziękuję za ciekawy tekścik pod nickiem _wena_ :)
Dużo tego, dlatego też skupiłam się nad tymi nickami,
z których autorami i ich wierszami zetknęłam się na
Beju :)

GabiC GabiC

Niespożyte są Twoje siły AMOR-ku.
Podziwiam. Brawo!
Dziękuję bardzo, że i ja
znalazłam się na tej Twojej wspaniałej liście.
Pozdrawiam serdecznie:)))

Isana Isana

Jesteś Wielki Amorku.
Podziwiam i dziękuję za ciepłe słowa w moim imieniu.
Do siego Roku życzę :)

Halina53 Halina53

Ależ ogrom pracy ełożyłeś i ta wytrwałość...

Pozdrawiam serdecznie

Zamyślona7 Zamyślona7

AMORKU ..przyłączam się do słów podziwu Wandzi..co do
mnie uważam źe wybór pożyci -tytułów moich nie był
przypadkowy ..dlatego ..
Źyczę Ci abyś tak celnie określał "barwy " naszych
uczuć jak to uczyniłeś ..z jedną uwagą nie lubię
"deptać" i mam nadzieję źe to tylko przenośna ..:)
Barwnych Świąt zabierz z nich jak najwięcej kolorów
..by potem wy namalować piękny obraz ..bo przecież
źycie "cudem " jest ,a Te Dni " najlepiej nam o tym "
Mówią " dziękuję i ściskam

wandaw wandaw

Amorku jestem pełna uznania i podziwu dla Twojej pracy
To niesamowite
Pozdrawiam z usmiechem pieknie dziekuję i życzę -
zdrowych i błogosławionych
Świąt Bożego Narodzenia
przeżywanych w gronie rodzinnym
i serdecznych przyjaciół
Niech Boża Dziecina
błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami
a rodząc się w Betlejem serc
niech przynosi miłość wiarę i nadzieję a także
ukojenie pokój ludziom i światu

Niech to bedzie czas radosci pojednania i miłości

Życzę również Dosiego Roku 2018

aanka aanka

ooo i ja jestem przy Twoim stole w tak doborowym
towarzystwie - super - oj kawał dobrej roboty - gdyby
to było możliwe to i 10 plusików bym zostawiła , ale
mogę tylko 1 - pozdrawiam i życzę radosnych świąt
Bożego Narodzenia :)

Beata1* Beata1*

AMOR1988, dużo czasu i pracy w to włożyłeś, jest
zabawnie i ciekawie:)
Dziękuję, że i dla mnie znalazło się miejsce w tym
sympatycznym tasiemcu:)
Radosnych świąt Bożego Narodzenia:)

Ewa Kosim Ewa Kosim

AMOR1988!....Jesteś nieśmiertelny;)

Wesołych świąt;)

ewaes ewaes

Szacun! :)
Dobrej nocy :*)

Donna Donna

Witaj, swietna kontynuacja... Zdrowych i
Blogoslawionych Swiat, Tobie i Twoim Bliskim. Moc
serdecznosci:)

tańcząca z wiatrem tańcząca z wiatrem

plus za pracę i pokłady wyobraźni:)
Raz jeszcze wszystkiego dobrego, nie tylko w Święta
Amorze życzę.
Pozdrawiam przedświątecznie :)

Leon.nela Leon.nela

spokojnych i zdrowych świąt dla Ciebie i Bliskich

nowicjuszka nowicjuszka

Błogosławionych Świąt Bożego
Narodzenia dla Ciebie i Twoich
Najbliższych.

Dodaj swój wiersz

Ostatnie komentarze

Wiersze znanych

Adam Mickiewicz Franciszek Karpiński
Juliusz Słowacki Wisława Szymborska
Leopold Staff Konstanty Ildefons Gałczyński
Adam Asnyk Krzysztof Kamil Baczyński
Halina Poświatowska Jan Lechoń
Tadeusz Borowski Jan Brzechwa
Czesław Miłosz Kazimierz Przerwa-Tetmajer

więcej »

Autorzy na topie

kazap

Ola

Bella Jagódka

AMOR1988

magda*

marcepani


więcej »