Wiersze SERWIS MIŁOŚNIKÓW POEZJI GRUPA AUTORÓW BEJ

logowanie
Zaloguj
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj

BEZ ŻADNEGO TRYBU /7/

PROZA! (z archiwum)


czwartek, 3 sierpnia 2018; 12:z minutami

Dawno mnie nie było w prozie, co? A jakoś tak się złożyło. Nie umiem tego wytłumaczyć w żaden racjonalny sposób. Może jedynie to, że naszła mnie niemożebna chęć na wierszowanie. Ale już mi znowu przeszła i wzięłam się za porządki na blogu.

No i w tym pragnieniu czystości, ku mojemu zdziwieniu, odkryłam taki oto zapomniany niemal, starutki już tekścik. Wahałam się ździebko, czy publikować toto, czy dokonać aborcji. Ale co mi tam - pomyślałam - i jest._____________________
niedziela, 25 marca 2018; 18:50

Zgodnie ze stanowczym poleceniem mojego pana doktora od serducha, czarny piątek monitorowałam, siedząc wygodnie w fotelu, i wgapiając się w ekran telewizora. Co prawda nie było to bez znaczenia dla pracy mojej pompy ssąco-tłoczącej oraz związanych z nią skoków ciśnienia, jak również palpitacjami tejże - bo całym sercem jestem z dziewczynami - ale w końcu pan doktor nie musi być na bieżąco i o wszystkim wiedzieć, prawda?
Przeżyłam, chociaż lekko nie miałam. Oj, mają dziewuchy silne głosy, szczególnie w stanie silnego wzburzenia, zwanego potocznie furią.

W sumie to nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, jako że miałam pełen podgląd sytuacji, co znacznie przyczyniło się do poczynienia pewnych spostrzeżeń. Nie będę rozpisywać się o meritum, natomiast skupię się na zwartych szeregach dzielnych policjantów, strzegących czujnie jak ważki bezpieczeństwa manifestujących obojga płci ze wskazaniem na piękną.

Chłopaki jeden w drugiego czyściutkie, ogolone, w jednakowych mundurkach - wiadomo, jak to w takich organizacjach bywa oraz jest ważne ze względów estetycznych. Przez chwilę błysnęła mi myśl, czy dezodoranty i wodę po goleniu dostają z przydziału, i czy są jednakowe dla wszystkich.

Od razu wyjaśniam, że nie żywię niechęci do stróżów porządku. Ależ skąd! Wręcz przeciwnie.


Ale o czym to ja chciałam napisać... ?
Acha, już wiem!


O orientacji seksualnej wyżej wymienionych. Stwierdzam z całą stanowczością - są hetero!
A dlaczego tak uważam? Już wyjaśniam.

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, że generalnie mężczyźni o w/w orientacji nie zakłócają przestrzeni fizycznej osobnikom swojej płci, wchodząc w bliższe kontakty - dotknięcia, przytulaski itp. - ot, co najwyżej, chcąc okazać zadowolenie ze spotkania, poklepią się po plecach i pójdą na wódkę. Albo piwo. Bez żadnych takich tam czułości.


Na przykład, w innych okolicznościach przyrody niż w/w czarny piątek, u mężczyzn-policjantów dodatkowo występuje brak reakcji np. na race wystrzeliwane przez męskie ręce, nad którymi górują ABS-y, co dało się zauważyć w listopadzie ubiegłego roku. Zapewne w trosce o całość pań, którym chyba te race nie podobały się, i dały temu wyraz poprzez siadanie na trasie pochodu tychże panów z racami i przepięknymi transparentami o miłości bliźniego, i to nie tylko w naszym pięknym kraju - również w całej Europie. Jak - nie przymierzając - w starej piosence niezapomnianego Pana Jaremy - "na całej połaci śnieg, na siostry i braci śnieg" (itd.)

Tudzież - w przeciwieństwie do rac - silne reagowanie na kwiecie. Szczególnie białe. Co owocuje wynoszeniem z legalnych i nielegalnych zgromadzeń poprzez ciągnięcie posiadaczy kwiatków po bruku, z widocznym obrzydzeniem na twarzach ciągnących, który to wyraz niesmaku nie występuje, gdy usuwają w ten miły i wręcz czuły sposób dziewczyny, a potem namawiają delikatnie do zajęcia miejsca w aresztanckich pojazdach. Co prawda używają przy tym słowa, które kiedyś nosiły miano nieparlamentarnego, a które w łacinie znaczy tyle co KRZYWA. Okazało się jednak kilka dni później, że mam kłopoty ze słuchem. Otóż było to pokrzykiwanie na umundurowanego kolegę, żeby szybciej wsiadał do autka, zwanego również SUKĄ. A że miał ksywkę KULSON - od nazwiska - nie trudno o pomyłkę z CURVE, co niebywale mnie uspokoiło oraz uchroniło przed wizytą u laryngologa.

Ale to tylko takie tam moje, nieistotne kombinowanie:-)))_________________
czwartek, 3 sierpnia 2018; 12:z minutami

Nigdy nie byłam mocna z matmy, jednak dotychczas żyłam w przekonaniu, że liczba 30 jest zdecydowanie mniejsza od 70, i zapewne dlatego szczęka mi opadła, gdy usłyszałam niedawno w telewizorze, że winą senatorskiej opozycji jest odrzucenie jakiejś szalenie - z założenia - ważnej dla narodu ustawy. W zalewie ostatnio uchwalanych nowelizacji do nowelizacji kolejnej nowelizacji następnej ważnej - z tych samych powodów - ustawy, już nie wiem, o którą chodziło.

Świrem jestem, ot co!
No i ten upał!

_________


sobota,13 kwietnia 2019;08:59

Czy jest lekarz od zablokowanych szczęk?
Bo moja trwa nadal w stanie zwisu!EM

autor

e.jot

Dodano: 2019-04-13 09:19:05
Ten wiersz przeczytano 472 razy
Oddanych głosów: 11
Rodzaj Monolog Klimat Ironiczny Tematyka Na dzień dobry
Aby zagłosować zaloguj się w serwisie
zaloguj się aby dodać komentarz »

Komentarze (21)

e.jot e.jot

AMORZE1988,
miło mi, dziękuję:)

AMOR1988 AMOR1988

Wciągająca opowieść :)

e.jot e.jot

Mily,
w zasadzie masz słuszność, ale chyba nie w tym
przypadku -

nie•trud•no (ale: nie trudno, lecz całkiem łatwo)
/SJP PWN/

Dzięki za czujność i komentarz:-)

mily mily

Świetna proza!
Zastanawiam się nad /nietrudno/
Pozdrawiam :)

e.jot e.jot

Marylo,
miło mi, że zaciekawiłam, dziękuje:)

e.jot e.jot

Anno,
zachęcam! Śmiało do dzieła!
Dzięki:)

anna anna

chyba też zacznę pisać takie felietoniki, tak mi się
spodobało.

e.jot e.jot

Wando,
piszę, piszę od kilku ładnych lat i nie tylko hmm...
felietoniki. Kilka próbek znajdziesz tu, na beju -
zapraszam.
Dziękuję.

Mamusiu45,
bardzo, bardzo dziękuję:))

mamusia45 mamusia45

Świetnie się czyta ...i przyswaja :) Serdeczności :)

e.jot e.jot

Zosiaku, Krzemanko,
dziewczyny - jesteście wspaniałe!
Dziękuję:))

krzemanka krzemanka

Czyta się:)) Miłej soboty:)

Zosiak Zosiak

Jest co poczytać. Z przyjemnością ;))
Słonecznego dzionka życzę :)

e.jot e.jot

Pettrusie,
miło mi to słyszeć, dziękuję i pozdrawiam
serdecznie:-)

Dodaj swój wiersz

Ostatnie komentarze

Wiersze znanych

Adam Mickiewicz Franciszek Karpiński
Juliusz Słowacki Wisława Szymborska
Leopold Staff Konstanty Ildefons Gałczyński
Adam Asnyk Krzysztof Kamil Baczyński
Halina Poświatowska Jan Lechoń
Tadeusz Borowski Jan Brzechwa
Czesław Miłosz Kazimierz Przerwa-Tetmajer

więcej »

Autorzy na topie

kazap

Ola

Bella Jagódka

AMOR1988

marcepani

magda*


więcej »