Wiersze SERWIS MIŁOŚNIKÓW POEZJI GRUPA AUTORÓW BEJ

logowanie
Zaloguj
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj

Kroniki Sybilli - rozdział 55


Nastała ciemność, a potem rozbłysk i znalazła się na firmamencie otoczona niezliczoną ilością gwiazd. Na tle zimnego i mrocznego kosmosu wyglądały jak rozrzucone kryształy. Delikatne mgławice otulały je niczym welon mieniący się zielenią przeplataną pomarańczową nicią. Gdzie indziej wszechświat wyglądał jak kamień, Lapis Lazuli, tyle że w powiększeniu. A jeszcze dalej, galaktyki wirowały w takt kosmicznego echa powiązane ze sobą niewidzialną siłą. Była w domu.

*****

Wynurzanie się po drugiej stronie nigdy nie jest przyjemne. Nie wiadomo na co się natkniesz. Czy na istoty przyjaźnie nastawione, czy na dzikusów z kamieniami i dzidami. Bez złoto-srebrnych Wrót Niebios, które ukrył król Balian, nie było mowy na wyrwanie się z tej planety. Maź,a właściwie "esencja" jak ją nazywała Anael, pozwalała tylko na podróż na danym ciele niebieskim, jednak w połączeniu z Wrotami stanowiła portal do innego wymiaru. Była swoistym tunelem czasoprzestrzennym przenoszącym w przyszłość, w przeszłość albo w rzeczywistość alternatywną, a Anael była jego konstruktorem. Teraz wbita w ciało Sybilli postanowiła dostać się do Tadmuru - miasta ze snu.

- Gdzieś się tak długo podziewała? -usłyszała przyciszony głos króla Ur, gdy tylko wynurzyła głowę z błota. Poczuła znajomy ciepły wiatr i przyjemny zapach kadzideł. Była noc, w oddali, w mieście, migotały pochodnie na tle których dostrzegła dwie osoby. Pierwsza z nich to Samuel, ściągał z siebie zbroję i brudne odzienie, ale druga wydawała się dziwnie zwiewna, wręcz eteryczna. Przez chwilę migotała, by po chwili przybrać fizyczną postać. I oto przed nią stał mężczyzna ze snu. Assassin z gorejącym spojrzeniem i jej mieczem w ręku.

autor

Assassin Fox

Dodano: 2019-07-09 22:20:38
Ten wiersz przeczytano 1054 razy
Oddanych głosów: 5
Rodzaj Bajka Klimat Mroczny Tematyka Fantastyka
Aby zagłosować zaloguj się w serwisie
zaloguj się aby dodać komentarz »

Komentarze (4)

AMOR1988 AMOR1988

Takie już na początku skojarzenia i nawiązanie do
powstania wszechświata do Biblii do teorii wielkiego
wybuchu.

anna anna

czytam i się zachwycam.

promienSlonca promienSlonca

Witaj.
Wspaniale się czyta, twoje opowiadanie, wciąga, jak
ruchome piaski.:)

Pozdrawiam.:)

Dodaj swój wiersz

Ostatnie komentarze

Wiersze znanych

Adam Mickiewicz Franciszek Karpiński
Juliusz Słowacki Wisława Szymborska
Leopold Staff Konstanty Ildefons Gałczyński
Adam Asnyk Krzysztof Kamil Baczyński
Halina Poświatowska Jan Lechoń
Tadeusz Borowski Jan Brzechwa
Czesław Miłosz Kazimierz Przerwa-Tetmajer

więcej »

Autorzy na topie

kazap

Ola

Bella Jagódka

AMOR1988

marcepani

(OLA)


więcej »