Wiersze SERWIS MIŁOŚNIKÓW POEZJI GRUPA AUTORÓW BEJ

logowanie
Zaloguj
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj

Na wszystkich choinkach świata...

Jest wieczór na dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia. Na wszystkich choinkach świata wiszą bombki. Śnieg zasypuje miasto , tworzą się liczne zaspy, a łańcuchy ze światełek migoczą w świetle ulicznych latarni. Małe, białe płatki wpadają do oczu poszczególnych przechodniów.
Wśród tych przechodniów znajduje się Olka. Jej długie, jasne włosy przykryte są brązową czapką, a szyja wtulona jest w długi, melanżowy szal w brunatnych tonacjach. Czarny płaszcz, popychany porywistym wiatrem, nie raz wgniata się w jej plecy.
Ola odczuwa mróz, który przeszywa całe jej ciało. Trzęsie się z zimna, ale dzielnym, szybkim krokiem dąży do swojego celu. Śpieszy się tak do swojego ulubionego sklepu. To tam chce wybrać prezent, który dyskretnie położy pod choinką i już po raz drugi podpisze: „Od Twojego Skarbka”.
W oka mgnieniu znajduje się przy budynku o szyldzie „Pięknastazja”. Wchodzi do środka i zaczyna wybierać odpowiedni upominek dla Marka. Właśnie chwyta za wielkiego, pluszowego misia, kiedy nagle słyszy za sobą znajomy głos:
- Hej, Olu, kochanie, co ty tutaj robisz?
- Tak, to Marek. Na pewno – myśli jeszcze przed odwróceniem się twarzą w jego kierunku.
- O, cześć! Właśnie wybieram dla ciebie jakiś prezent – w tym momencie niepostrzeżenie odkłada misia. – Chyba nie chcesz mi tego zabronić, prawda? – oczy szklą jej się łzami. – Ja cię tak bardzo kocham, że nie mogę sobie tego odmówić – Marek przybiera smutny wyraz twarzy. – Oj, mój ty głuptasie! Tego także nie mogę sobie odmówić… Mmmm… - szepcze, tuląc się w jego ramionach.
- I o to mi właśnie chodziło, Oleńko. Widziałem misia, którego odłożyłaś. Widziałem ten gest ręki, który tak bardzo kocham. Widziałem twoje piękne oczy, zaszklone łezkami nadziei. Czy potrzeba mi czegoś więcej? Człowiekowi tak szczęśliwemu jak ja? – patrzy Olce w oczy. – Przecież doskonale wiesz, że nie. Przecież wiesz, że jest nam ze sobą dobrze. Przecież wiesz, że cię kocham…

autor

Evcia

Dodano: 2005-11-22 18:07:06
Ten wiersz przeczytano 770 razy
Oddanych głosów: 2
Rodzaj Biały Klimat Romantyczny Tematyka Święta
Aby zagłosować zaloguj się w serwisie
zaloguj się aby dodać komentarz »

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego wiersza.

Dodaj swój wiersz

Ostatnie komentarze

Wiersze znanych

Adam Mickiewicz Franciszek Karpiński
Juliusz Słowacki Wisława Szymborska
Leopold Staff Konstanty Ildefons Gałczyński
Adam Asnyk Krzysztof Kamil Baczyński
Halina Poświatowska Jan Lechoń
Tadeusz Borowski Jan Brzechwa
Czesław Miłosz Kazimierz Przerwa-Tetmajer

więcej »

Autorzy na topie

kazap

Ola

Bella Jagódka

AMOR1988

anna

marcepani


więcej »