Wiersze SERWIS MIŁOŚNIKÓW POEZJI GRUPA AUTORÓW BEJ

logowanie
Zaloguj
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj

No pasaran!*

Z uwagi na bardzo istotną zamianę w zakończeniu wiersza "Totem. (fetysz)" z dnia 13.09.2019 r.(dopisanie kilku bardzo waznych wersetow) wszystkie osoby, które wiersz zainteresowł zapraszam do ponownej lektury. - Zachęcam także nowych czytelnikow.
Pozdrawiam serdecznie:)

* - "No pasaran!" - hiszp. - "Nie przejdą!" okrzyk Dolores Ibaruri Gómez - komunistki hiszpańskiej z okresu międzywojennego, aktywnej dzialaczki Kominternu usiłującego w Hiszpanii zainstalować dyktaturą komunistyczną opartą o tzw. "rady robotnicze i chłopskie" - funkcjonujące bezwzglądnie w Związku Radzieckim jak tzw. "sowiety". Z tym okrzykiem - zagrzewającym komunistów do walki o zwycięsto tych własnie tzw. rad podczas wojny domowej w Hiszpanii weszła do niesławnej historii ruchu i wojen posiadających komunistyczne dno. Dziś - jak się zdaje ofesywa ideologiczna usiłująca zniszczyć lub podważyć tadycyjne wartości (dające jej zresztą ochronę) posługuje się innymi nieco metodami i robi to pod zmienionym sztandarem. - Nie o chorągiewki jednak toczy się walka, ktorą usiłuje sie skanałować - jako rzekomo jedynie naukową i mającą przynosić wyzwolenie. Jednocześnie - ideologiczny - w istocie agresor (okreslenie właściwe choćby z uwagi na metody dzialania zawierające i akceptujące agresję i skłaniajace do zachowań agresywnych w drodze prowokowania) - usiłujący zawlaszczyc i podporządkować rzeczywistośc, próbujący narzucić narrację podważającą ugrunotwane wartości - tak istotne dla cywilizacji jak prawo własności - usiłuje nazywać agresorem lub tyranem - wszystkch, ktorzy bronią tradycyjnych podstaw spoleczeńtwa. - Tyranią usiłuje nazywać system wartości ktory także im gwarantuje bezpieczeństwo, bo wychodzi z zalożenia, ze "błądzić jest rzeczą ludzką", a chorego - nalezy leczyć - nie zabijać, a tylko w drastycznych sytuacjach - z uwagi na poważne zagrozenie niebezpieczeńswem -niebezpieczenego "zarażenia" - izolować. Obrońcę zaatakowanych wartości - nazywa napastnikiem.

Po b. wartościowym komentarzu Janka (Najdusia)napiszę jedynie, ze ideolodzy Kominternu - znając trudne położene materialne wielu osob ze społecznych "nizin" - żerowali na ich nieznajomości prawdziwych celow ruchu komunistycznego - opierającego się - jako na swojej prawdziwej bazie - na ścislym gronie skupinym wokół zbrodniarzy Stalina i natępnych. Pozyskani dla zbrodniczego celu mieli "chwalebnie i zaszytnie ginąć" (i zabijać) pod czerwonym sztandarem - jedynie po to, zeby ich dzieci - z ubogich ludzi wolnych - stały się "ubogimi" niewolnikami - ze smiertelnym zagrozeniem wynikającym choćby z ich proby samodzielnego myslenia.

Dodano: 2019-09-16 20:33:17
Ten wiersz przeczytano 275 razy
Oddanych głosów: 3
Rodzaj Wolny Klimat Zimny Tematyka Życie
Aby zagłosować zaloguj się w serwisie
zaloguj się aby dodać komentarz »

Komentarze (5)

Wiktor Bulski Wiktor Bulski

Ewuniu! - zerknąłem... - dziekuję za sygnał tak Tobie
- jak i Jankowi. - Jesteś nieoceniona. (-
Skromność...)

e.jot e.jot

zerknij do poczty

Wiktor Bulski Wiktor Bulski

Janku! - dziekuję za wskazanie błędu i przytoczenie
płomiennego hasła. - Pozdrawiam serdecznie:)

najdusia najdusia

Błąd! Winno być "No pasaran".
/"No pasaran! Es prefible morir de pie vivir de
rodillas"(Nie przejdą! Lepiej umierać stojąc, niż żyć
na klęczkach")

Dodaj swój wiersz

Ostatnie komentarze

Wiersze znanych

Adam Mickiewicz Franciszek Karpiński
Juliusz Słowacki Wisława Szymborska
Leopold Staff Konstanty Ildefons Gałczyński
Adam Asnyk Krzysztof Kamil Baczyński
Halina Poświatowska Jan Lechoń
Tadeusz Borowski Jan Brzechwa
Czesław Miłosz Kazimierz Przerwa-Tetmajer

więcej »

Autorzy na topie

kazap

Ola

Bella Jagódka

AMOR1988

marcepani

magda*


więcej »