Wiersze SERWIS MIŁOŚNIKÓW POEZJI GRUPA AUTORÓW BEJ

logowanie
Zaloguj
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj

Atlantyda Platona


Prowadź mnie Platonie, prowadź mnie w głąb odcieni oceanów, tak różnych od barwy ziemi. Nasz, ludzki świat, już nie istnieje, a kto żyw powinien iść z nami.

Wkraczamy powoli w wielką białość.
Jest miło i przytulnie, niestety jesteśmy potulni i bezwolni. On patrzy na nas swym surowym wzrokiem, patrzy nieustannie. Tego nie da się znieść. Już nie chce być ocenianym. Milczysz Platonie, twoje szerokie plecy podnoszą się rytmicznie. Z oburzenia, czy ze wzruszenia? Czy zobaczyłeś swoje idee? Pokazujesz ręką abym za Tobą poszedł. To nie jest nasz dom.

Okazuje się, że Twoja jaskinia ma rozmiar wszechświata. Prowadź Platonie!

Teraz przypominam sobie najgorszą rzecz jaką w życiu zrobiłem. Płonę ze wstydu, a ona imploduje wewnątrz mojego mózgu, raz po raz. Zdaję się, że bez końca. Czuję fizyczny ból, jestem niepotrzebnym, wyrzuconym zegarkiem, którego sekundnik pokazuje ciągle i w nieskończoność ten sam czas. Bezustanne cierpienie. Platonie prowadź, jeśli rozkażesz zostanę tutaj na zawsze!

Wydaję mi się, że już tu byłem. Dotykam trawy i wiem, że nie jest to pierwszy raz. Patrzę na Twoją twarz i wiem, że nie widzę jej po raz pierwszy. Wdycham po raz wtóry powietrze. Są tu wysokie drzewa, na których rośnie wielość pożywienia. Jest idealnie, stąpam bezszelestnie po miękkiej ściółce. Czy dotarliśmy do domu? Czy to cel naszej podróży? Wszystko zostanie przypomniane. Ziemia także niczego nie zapomni.

Idziemy dalej. Posejdon, Twój przyjaciel zabiera nas w głąb oceanu. Atlantyda była dotychczas marzeniem, które teraz się urzeczywistnia. Ukazuje się przed nami, z głębin wyłaniają się pierwsze zarysy zabudowań. Jest ogromna! – krzyczę uradowany prosto w Twoją poważną twarz myśliciela.

A powitały nas piękno, dobro i prawda.

Odnajdując Ciebie, Platonie, odnalazłem Atlantydę – ideę sztuki.

autor

Poukładany

Dodano: 2019-06-25 01:33:50
Ten wiersz przeczytano 923 razy
Oddanych głosów: 5
Rodzaj Bez rymów Klimat Refleksyjny Tematyka Świat
Aby zagłosować zaloguj się w serwisie
zaloguj się aby dodać komentarz »

Komentarze (2)

anna anna

poprowadziłeś mnie przez niezwykły świat. Dzięki.

Dodaj swój wiersz

Ostatnie komentarze

Wiersze znanych

Adam Mickiewicz Franciszek Karpiński
Juliusz Słowacki Wisława Szymborska
Leopold Staff Konstanty Ildefons Gałczyński
Adam Asnyk Krzysztof Kamil Baczyński
Halina Poświatowska Jan Lechoń
Tadeusz Borowski Jan Brzechwa
Czesław Miłosz Kazimierz Przerwa-Tetmajer

więcej »

Autorzy na topie

kazap

Ola

anna

Bella Jagódka

AMOR1988

marcepani


więcej »