Wiersze SERWIS MIŁOŚNIKÓW POEZJI GRUPA AUTORÓW BEJ

logowanie
Zaloguj
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj

List do Wictorii

Witaj Victorio


Tak jak obiecałem, w dzień naszego rozstania. Piszę list.
Długo myślałem nad tym, co mam Ci napisać. Różne myśli w mej głowie, lecz nadal nie wiem jak mam do Ciebie pisać. Nie wiem, do kogo list mój, jest zatytułowany. Czy piszę go do osoby, którą darzę uczuciem gorętszym niż promienie słońca czy do osoby, którą wielbię i nie chcę zapomnieć? Długo jak nie mogłem się pozbierać po Twym wyjeździe miła. Teraz zbieram myśli i zdobię w złote sukna by były one godne Twych ust. Wspominając nasze wieczorne spacery przy świetle księżyca, myślę o Tobie. Lecz co znaczą te niezapomniane chwile będąc tak daleko od Ciebie. Żałuję, iż nasze drogi rozeszły się w takim momencie, teraz, gdy zrozumiałem, że Twój wyjazd będzie zamknięciem rozdziału w moim życiu, najważniejszego rozdziału. Czemu ze wszystkich pragnień na Świecie wybrałem Ciebie? Chciałbym pewnego słonecznego dnia, w świetle polnych kwiatów ujrzeć ponownie Twą złotą twarz. Dotknąć Cię i spojrzeć w Twe błękitne oczy jak niegdyś. Kochana. Bul po rozstaniu tkwi w mym sercu, co dzień. Lecz wiem, w dniu, gdy Cię pokochałem skazałem swą duszę na cierpienie. W dniu, w którym powinienem, a tego nie wyznałem, skazałem ją na śmierć. Lecz wiara czyni mnie wielkim. Śnię dniem i nocą, iż znów staniesz obok mnie. Wtedy powiem Ci, co drzemie w mym sercu. Kochana.
Chciałbym zapytać, jak powodzi się mej księżnej w nowym Świecie, czy szczęście odnalazła ma miłość a dary godne tego Świata, które ją otaczają. Czy spełniasz marzenia? Kochana. W podróży długiej rozmyśleń wiele. Lecz czy dobrą decyzje podjęłaś. Kochana. Wyjeżdżając z krainy zielonych pół i kwiecistych gajów. Którym piękno dawałaś. Ogród mój, któremu plony dałaś, którego uśmiechem i pięknem życie podarowałaś. Umiera wraz z Twym zapachem. Który tak silnie przy mnie trwał i o Tobie przypominał. O Twej bliskości i pięknie.
W moim życiu nic się nie zmieniło. Godzinami przesiadując przy pamiętniku spisuję wszystkie myśli, które nie pozwalają mi odetchnąć. Zapisuję kartki wierszami, by mogły cieszyć innych. Lecz co po zadowoleniu innych, gdy nie cieszą Ciebie. Wybacz że wszystkie są do Ciebie. Ostatnimi czasy poświęcam się nad książką którą tytułuje mym etapom życiowym. Mam nadzieję że okażesz ziarno litości zapoznając się z treścią mych starań. Kończę ten oto ubogi list słowami miłości i wdzięczności za niezapomniane chwilę w Twym bezcennym towarzystwie.
Kochana. Czekam na odpowiedź jeśli godzien jestem jej. Niech Twe jedwabiste dłonie tkną papier który w rękach trzymałem, a poczuje Twą bliskość na mym ciele, duszy i sercu. Na zawsze pozostaniesz w mym sercu. Kochana.
Z wyrazami miłości, mężczyzna w którego sercu pozostaniesz do końca jego dni.

Paweł Lipiński - "List"

autor

Paulus

Dodano: 2007-05-07 12:12:56
Ten wiersz przeczytano 588 razy
Oddanych głosów: 4
Rodzaj Nieregularny Klimat Smutny Tematyka Miłość
Aby zagłosować zaloguj się w serwisie
zaloguj się aby dodać komentarz »

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego wiersza.

Dodaj swój wiersz

Ostatnie komentarze

Wiersze znanych

Adam Mickiewicz Franciszek Karpiński
Juliusz Słowacki Wisława Szymborska
Leopold Staff Konstanty Ildefons Gałczyński
Adam Asnyk Krzysztof Kamil Baczyński
Halina Poświatowska Jan Lechoń
Tadeusz Borowski Jan Brzechwa
Czesław Miłosz Kazimierz Przerwa-Tetmajer

więcej »

Autorzy na topie

kazap

anna

Ola

Bella Jagódka

aTOMash

marcepani


więcej »