Wiersze SERWIS MIŁOŚNIKÓW POEZJI GRUPA AUTORÓW BEJ

logowanie
Zaloguj
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj

Rzuciłem kamień

Wiem, wiem, że to nie jest wiersz i pewnie podpadam Administratorowi, ale czasami każdy tak ma, że chce się podzielić luźnymi myślami z całym światem... Potęga internetu. To co napisałem nie ma na celu obrazy uczuć religijnych!

Jednoczmy się! Bo Jezus z zmartwychwstał! Jezus, syn Boży, odkupiciel świata. On zmartwychwstał, a mnie pogrzebał śmiejąc się do rozpuku, udowadniając, że legenda będzie wiecznie żywa, a żywi nic nie znaczą, bo przecież – co liczy się bardziej? – miliony czy jednostki?
Zastanawiam się często nad istotą występowania Boga? Czy jest naprawdę?! Śmiem w to wątpić, choć dopuszczam obie możliwości – jest/niema. Właściwie to nie chciałbym być w skórze kogoś, kto głęboko wierzy w występowanie Wszechmogącego, w momencie, kiedy się okaże, że Biblia, wiara, Bóg, zmartwychwstanie to tylko genialna manipulacja, mająca na celu nakręcenie instytucji Kościoła, albo że to jakiś cholerny, makabryczny żart dwójki „przednaszoerowych” gówniarzy, który przez grubo ponad dwa tysiące lat nie wyszedł na światło dzienne.
P. zawsze mi powtarza, że Jezus jarał blanty, że Jezus kochał Mary Jane, a nie Marię, i choć nie mógł kręcić lolków nad gazetą, to kręcił je nad pierwowzorem tablicy z dekalogiem… P. to umie wszystko wytłumaczyć – Chrystus miał wszystko, absolutnie wszystko w dupie i stąd też jego kult – niby jak inaczej?
Wielkanoc – pisanki, baranki, owieczki, cukiereczki – wszystko to, ten cały udawany folklor w XXI wieku powinien być zakazany. Tyle z tym problemów… Tyle problemów z udawaniem i naginaniem faktów, żeby najpierw stuknąć się farbowanym chemicznie jajkiem, a potem zasiąść do telewizora i polatać niczym prawdziwy pilot po kanałach, między reklamami podpasek, past do zębów, a wycieczkami do Grecji lub Tajlandii…
Jezus gdyby to widział to by się w grobie przewrócił.

Tych, których uraziłem, przepraszam.

autor

Obywatel MM

Dodano: 2007-04-07 15:09:41
Ten wiersz przeczytano 496 razy
Oddanych głosów: 5
Rodzaj Bez rymów Klimat Pesymistyczny Tematyka Święta
Aby zagłosować zaloguj się w serwisie
zaloguj się aby dodać komentarz »

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego wiersza.

Dodaj swój wiersz

Ostatnie komentarze

Wiersze znanych

Adam Mickiewicz Franciszek Karpiński
Juliusz Słowacki Wisława Szymborska
Leopold Staff Konstanty Ildefons Gałczyński
Adam Asnyk Krzysztof Kamil Baczyński
Halina Poświatowska Jan Lechoń
Tadeusz Borowski Jan Brzechwa
Czesław Miłosz Kazimierz Przerwa-Tetmajer

więcej »

Autorzy na topie

kazap

Ola

Bella Jagódka

anna

AMOR1988

marcepani


więcej »